Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V pražských ulicích se v pondělí rozezní živý Zpěvomat

Zpěvomat zazní v ulicích Prahy již podruhé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvomat zazní v ulicích Prahy již podruhé. | foto: Reprofoto

PRAHA Originální projekt Zpěvomat přinese do pražských ulic hudbu a zpěv. V pondělí 25. května se v odpoledních hodinách na pěti frekventovaných místech hlavního města rozezní „kouzelný hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“. Skupinky zpěváků a muzikantů zazpívají kolemjdoucím zcela zdarma vybranou píseň či skladbu.

Projekt se koná už porduhé. „Po loňských nadšených ohlasech jsme se rozhodli, že Zpěvomat zopakujeme. Akce ve veřejném prostoru byla překvapením i obohacením pro kolemjdoucí i samotné účinkující. Těšíme se na hudební setkání a zážitky, které na nás určitě čekají i letos.“ říká autorka projektu Ridina Ahmedová.

Se Zpěvomatem se mohou Pražané setkat v pondělí od 14.30 do 18.30 v parku na náměstí Míru, na I.P.Pavlova, na pěší zóně u Anděla, u pomníku na Jungmannově náměstí a u východu z metra A na Dejvické (směrem k autobusům a do parku mezi Evropskou a Jugoslávských partyzánů).

Harmonogram Zpěvomatu

14:30 – 17:00 Anděl (pěší zóna u Alberta)

14:30 – 17:00 Tylovo nám. (vedle KFC)

15:00 – 17:30 Jungmannovo nám. (u sochy Jungmanna)

15:00 – 17:30 Náměstí Míru (u kostela)

15:30 – 18:00 Vítězné náměstí (proti výstupu z metra směr autobusy Suchdol

Jako lektoři hudebních nadšenců, kteří budou zpívat, se letos zapojili milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a skladatel a zpěvák Petr Wajsar. 

Ridina Ahmedová se dlouhodobě věnuje práci s lidským hlasem jako autorka a interpretka, ale i v širších souvislostech jako lektorka a zakladatelka Hlasohledu.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!