Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
1. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Válečné drama Dunkerk vede i druhý týden žebříček návštěvnosti

Celková návštěvnost filmu o evakuaci obklíčených francouzských, britských a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celková návštěvnost filmu o evakuaci obklíčených francouzských, britských a... | foto: ČTK

PRAHA I druhý týden v české distribuci je v čele návštěvnosti kin válečné drama Christophera Nolana Dunkerk. O víkendu ho vidělo zhruba 31 tisíc diváků, což je o 20 tisíc méně než během prvního víkendu v kinech, počasí o uplynulém víkendu ale do kin moc nelákalo.

Celková návštěvnost filmu o evakuaci obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží u Dunkerku na jaře 1940 se za dva týdny blíží 122 tisícům. Uvádí to na svém webu Unie filmových distributorů.

I druhý týden v české distribuci je v čele návštěvnosti kin válečné drama...
O víkendu ho vidělo zhruba 31.000 diváků, což je o 20.000 méně než během...

Na druhé místo se vyhoupl animovaný film Já, padouch 3, který za pět týdnů v českých kinech vidělo přes 450 tisíc diváků; o víkendu jich přibylo skoro 23 tisíc. S téměř 15 tisíci diváky za víkend je na třetí příčce novinka minulého týdne, akční krimi komedie Baby Driver.

Akční sci-fi film režiséra a scenáristy Luca Bessona Valerian a město tisíce planet, s rozpočtem 180 milionů dolarů nejdražší projekt evropské kinematografie, je po uplynulém víkendu čtvrtý. Přestože startoval stejně s Dunkerkem, má na kontě méně než polovinu diváků, celkem 53 tisíc.

Z českých filmů je v první dvacítce jen komedie Špunti na vodě. Dostaly se do ní ale novinky minulého týdne, francouzsko-belgická komedie Srdečně vás vítáme je na šesté příčce a tragikomedie režiséra Akiho Kaurismäkiho Druhá strana naděje je po víkendu čtrnáctá.

Ve čtvrtek vstoupí do českých kin vítěz karlovarského festivalu Křižáček nebo film Atomic Blonde: Bez lítosti, v němž je Charlize Theronová jako agentka MI6 vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. Filmem ve filmu je snímek Španělská královna s Penélope Cruzovou, který vypráví o natáčení historického snímku v poválečném frankistickém Španělsku.

V koprodukci Španělska a Argentiny vznikl film Vážený občan, který výčet premiér uzavírá a který loni v Benátkách získal cenu pro nejlepšího herce. Vypráví příběh slavného spisovatele, nositele Nobelovy ceny, jehož ale četné úspěchy znavily a z apatie ho vytrhne jen pozvání do rodné vesnice a setkání s vlastní minulostí.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.