9. června 2018 9:40 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Všichni herci jsou nazí. Francouzský seriál Nu se odehrává v roce 2026

Nahá žena (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nahá žena (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Seriál, v němž jsou všichni herci nazí a jejichž záběry nejsou rozostřené, začal tento týden vysílat francouzský kanál OCS Max. Děj se odehrává v roce 2026, kdy se bývalý policista probouzí po dlouhé době z kómatu a zjišťuje, že ve Francii mezitím začal platit zákon nařizující obyvatelstvu z bezpečnostních důvodů odkládat na veřejných místech svršky.

Nazí lidé totiž nikde nemohou schovat zbraň. Proti pravidlu, jehož dodržování je snazší díky globálnímu oteplování, v zásadě nikdo neprotestuje - až na malou skupinu rebelů, citoval z děje deník Le Parisien. Seriál nazvaný Nu (Nahý) je podle listu určen pro diváky od 16 let.

„Nebyl jsem posedlý tím udělat seriál s nahými lidmi,“ uvedl režisér a scenárista Olivier Fox. Filmař bydlí vedle baru La Belle Equipe, v němž přišlo při teroristickém útoku v listopadu 2015 o život 20 lidí. Fox řekl, že už mu bylo zatěžko stále potkávat vojáky na hlídce. „Říkal jsem si, že by člověk musel být úplně nahý, aby dokázal, že nemá zbraň,“ vysvětlil režisér. Svou úvahu postupně přetavil ve scénář.

Jeden z herců uvedl, že mu nečinilo potíže se před kamerou svléknout, ale obával se, zda účast v seriálu neuškodí jeho kariéře. „Kvalita seriálu mne ale nakonec přesvědčila. Koneckonců, zadek je zadek,“ konstatoval.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz