30. července 2019 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Večírek v rytmu stoner rocku. V Praze se představí polští Dopelord

Polská kapela Dopelord | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polská kapela Dopelord | foto: DOPELORD

PRAHA První srpnový den bude na pražské klubové scéně patřit stoner rocku. V klubu Underdogs´ se představí žánrová legenda Dopelords, kterou doplní pražská formace Acid Row.

První den v srpnu bude pražský smíchovský klub Underdogs‘ hostit další legendu z řad žánru stoner rock & doom. Do Prahy se po roce vrátí polští Dopelord, kteří vynikají specifickým zpěvem a pomalejšími dunivými tóny. Letos se představí i jejich nový bubeník. 

Polská kapela Dopelord.
Kapela Acid Row.

Jako zástupce domácí scény zahrají pražští Acid Row, kteří do klasického stoner rocku přimíchávají svižnější rytmy. Fanoušky svými sílenými koncerty baví již od roku 2011. 

Klub Underdogs se nachází v charismatickém industriálním prostředí, ve svých útrobách dává prostor světovým i českým interpretům. Z žánru například nedávno hostil řeckou kapelu 1000mods, která je ve stoner rocku považovaná za evropskou špičku. 

Stoner rock vznikl v devadesátých letech v Kalifornii s kapelami Kyuss a Queens of the Stone Age, ale jeho kořeny sahají třeba až k Black Sabbath. Tento subžánr hard rocku je postaven hlavně na těžkých basových a kytarových riffech, kde se táhlejší skladby s prvky psychedelického rocku střídají s těmi s našlapaným tempem. 

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.