4. října 2017 15:56 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nadžánrové Vertigo oslaví v Divadle Archa patnáct let. Zazpívá s ním Lenka Dusilová

Vertigo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vertigo | foto: Jan Tichý

Vertigo je jednou z nejznámějších českých (vzhledem ke složení vlastně česko-slovenských) kapel řazených k jazzu, avšak tuto škatulku přesahujících do různých stran. Ve středu 4. října v pražském Divadle Archa si toto sexteto připomene patnácté výročí založení.

„Nastal správný čas zahrát si jinde než v malém klubu,“ objasnil volbu místa konání koncertu jeden ze zakládajících členů Vertiga bubeník Daniel Šoltis.

Na slavnostní koncert si Vertigo pozvalo hned několik zajímavých hostů, kolegů podobně těžko zařaditelného výrazu, jako je ono samo: zpěvačku Lenku Dusilovou, kytaristu Davida Dorůžku, smyčcový Kvintesence Quartet a duo Tara Fuki (jehož polovinou je zpěvačka Vertiga Dorota Barová). Ve světové premiéře zde zazní několik skladeb, připravených pro jedinečné obsazení.

„Hudba hranice nemá, ty si vytvářejí lidé. Chceme ji právě takhle vnímat, svobodně. Pro nás je důležité sdělení, obsah a lidé, se kterými tu hudbu prožijeme,“ vysvětlila Barová.

K výročí Vertigo také připravilo zcela nový singl a videoklip Kate, který vychází u domovského labelu kapely Animal Music. V písničce se spojila právě s Lenkou Dusilovou.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz