28. června 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Podívejte se na nový klip Abendlandu. Hvězdářem je Petr Harazin

Petr Harazin v klipu Hvězdář projektu Abendland | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Harazin v klipu Hvězdář projektu Abendland | foto: archiv Abendland

Literárně-hudební projekt Abendland hudebníka Petra Kunzeho a básníka Miroslava Černého představuje v premiéře na lidovky.cz nový videoklip ke skladbě Hvězdář.

První pokusy o společné písně probíhaly již během dětských let, o dvacet let později vydali Kunze a Černý desku hudebních příběhů nepostrádajících dobrodružství, romantiku ani temnější obrazy.

Ztvárnění jednotlivých písní na albu Abendland se ujaly osobnosti české hudební scény - Jaromír Švejdík (Priessnitz, Umakart, Kafka Band), Milan Cais (Tata Bojs), Michal Němec (Jablkoň), Jan Kunze (KOFE-IN, Munroe, Hičhaikum Projekt), Viktor Dyk (RockOpera Praha), Olga Königová (Ille), Tomáš Fröde (Imodium), Jan Žamboch (Žamboši), Terezie Kovalová (Calm Season) a Petr Harazin, který je interpretem písně Hvězdář i hlavní postavou klipu.

„Jelikož je Hvězdář nejpopovější píseň na albu, hledali jsme k ní vhodný popový, řekněme romantický hlas. Už ani nevím proč, ale Harazin nás napadl jako úplně první. To, že hraje v kapele Nebe, a že jsme videoklip natáčeli zrovna v ostravském planetáriu, je krásná shoda okolností,“ glosuje vznik Hvězdáře Kunze.

obzOndřej Bezr

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz