19. srpna 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Jožin z bažin bodoval i podruhé. Podívejte se, jak ho zahrála kapela Metallica

Na snímku je kytarista a zpěvák James Hetfield. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na snímku je kytarista a zpěvák James Hetfield. | foto: ČTK

PRAHA V neděli 18. srpna vystoupila v Letňanech metalová kapela Metallica. Jako jeden z „bonusů“ již podruhé zahrála ve svérázné podobě českému publiku píseň Jožin z Bažin od Ivana Mládka. Podívejte se, zda by Metallica za svůj výkon dostala „dcéru a půl JZD“.

Na 70 tisíc lidí sledovalo v pražských Letňanech, jak kapela Metallica kromě svých největších hitů hraje i skladbu, která v posledních letech zažívá takříkajíc renesanci. To i díky Metallice. 

Americká kapela Metallica zahrála v neděli v pražských Letňanech.
Zpěvák James Hetfield během koncertu kapely Metallica.

Jožina z Bažin si kromě Čechů velice oblíbili i Poláci (o čemž svědčí i celá hromada polských sestřihů na serveru YouTube) a Metallica tuto píseň zvolila jako netradiční přídavek už před šestnácti měsíci při své nyní již předposlední zastávce v Česku. 

Skladbu na projekční ploše tentokrát doplnily i archivní záběry Ivana Mládka a Ivo Pešáka.

Metallicu založil v roce 1981 v Los Angeles Ulrich spolu s Hetfieldem. Trash metalová kapela získala velký ohlas na své desky Ride the Lightning z roku 1984 a Master of Puppets z roku 1986. Druhá z nich se stala prvním metalovým albem, které zařadila americká Kongresová knihovna do Národního registru nahrávek. Mezi hudební superhvězdy pak kapelu katapultovala deska Metallica (černé album) z roku 1991.


Čtveřice nyní vystupuje ve složení Kirk Hammett (kytara), Robert Trujillo (baskytara), Lars Ulrich (bicí) a lídr kapely James Hetfield (zpěv, doprovodná kytara.

Metallica, 18. srpna, program koncertu

Intro: The Ecstasy of Gold (Ennio Morricone song)

Intro 2: Hardwired IntroSet:
Hardwired

The Memory Remains (rozřířené outro)

Ride the Lightning

Harvester of Sorrow

The Unforgiven

Here Comes Revenge

Moth Into Flame

Sad but True

The Day That Never Comes

Frantic

One

Master of Puppets

For Whom the Bell Tolls

Creeping Death

Seek & Destroy


Přídavek: 

Spit Out the Bone

Nothing Else Matters

Enter Sandman

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.