12. července 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Koncert Woodyho Allena naruší polonahé feministky. Režiséra nerozhodí

I Woody Allen musel v minulosti čelit obvinění ze sexuálního obtěžování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I Woody Allen musel v minulosti čelit obvinění ze sexuálního obtěžování. | foto: Reuters

Americký oscarový režisér Woody Allen je i výborným hudebníkem. Když se svým jazzovým uskupením koncertoval v Hamburku, vběhly mu na pódium dvě polonahé feministky, které protestovaly proti Allenově údajnému sexuálnímu zneužívání vlastní dcery. Umělce to ani v nejmenším nerozhodilo.

Dvě členky radikálního feministického hnutí FEMEN vběhly na pódium hamburkské Elbphilharmonie po zhruba dvaceti minutách koncertu. Aktivistky se následně pokusily v němčině přečíst úryvky z dopisu Dylan Farrowové, Allenovy adoptivní dcery. V dopise ho obviňuje ze sexuálního zneužívání, kterého se měl režisér dopouštět, když bylo Dylan 7 let. Bezpečnostní služba ženy záhy ze scény odvedla. Woody Allen ani jeho skupina New Orleans Jazz Band se, jak je na videu vidět, incidentem nenechali příliš rozhodit. Podporovalo je v tom i publikum, které aktivistky soustavně vypískávalo.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz