12. dubna 2019 21:04, aktualizováno  21:16 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Návrat Leiy a Landa. Nové Hvězdné války se představují v první ukázce, pak se ‚nadlouho‘ odmlčí

Tvůrci zveřejnili první teaser na devátou epizodu Hvězdných válek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tvůrci zveřejnili první teaser na devátou epizodu Hvězdných válek. | foto: reprofoto Youtube/StarWars

Fanoušci se dočkali, na internetu se v pátek večer objevila první ukázka z pokračování Hvězdných válek společně s představením podtitulu. Závěrečný díl nové trilogie se bude jmenovat Vzestup Skywalkera a mimo jiné se v něm „vrátí“ na stříbrné plátno rozporuplný pašerák Lando Calrissian (Billy Dee Williams) a na předtočených záběrech i generálka Leia Organa (zesnulá Carrie Fisherová).

Očekávaný snímek Star Wars IX: Vzestup Skywalkera (Rise of Skywalker) v režii J. J. Abramse bude mít premiéru 20. prosince.

Po 26 letech se vrací do světa Hvězdných válek Billy Dee Williams v roli proradného lidského pašeráka s dobrým srdcem Lando Calrissiana. Naposledy se objevil v šesté epizodě, tedy v závěrečném dílu první trilogie, který měl premiéru v roce 1983. Lando Calrissian se ve své mladší verzi objevil později i ve filmu Solo, ztvárnil ho Donald Glover.

V ukázce se objevují také nejméně dva a půl roku předtočené záběry Carrie Fisherové v roli princezny Leiy. Fisherová zemřela v prosinci 2016.

Výkonný ředitel studia Walt Disney Bob Iger se přitom podle serveru Bloomberg nechal slyšet, že po prosincové epizodě bude následovat delší pauza od filmů ze světa Hvězdných válek. 

„Uděláme si pauzu. Sága Skywalkerů spěje v devátém filmu ke konci. Vzniknou další filmy Hvězdných válek, ale bude tam trochu mezera,“ uvedl Iger pro Bloomberg.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...