30. května 2018 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: nový klip kapely Gingerhead strhnul oblečení i z herce Jana Komínka

Herec Jan Komínek v klipu k písni I Don ́t Care kapely Gingerhead. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Jan Komínek v klipu k písni I Don ́t Care kapely Gingerhead. | foto: Jakub Dušek

PRAHA Bláznivý tanečník Jan Komínek to má „na háku“ a je mu jedno, co si o něm kdo myslí! Česká kapela Gingerhead v rámci svého středečního pražského akustického koncertu představuje svůj nový klip k singlu I Don’t Care.

 „Jak napovídá název I Don’t Care, text písně je o tom, že když člověk něco nebo někoho opravdu miluje, je mu úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Prostě nevidí, neslyší a jde si za tím,“ komentuje klip režisér Maťo Mišík, který je zároveň kytaristou a zakládajícím členem kapelyPrávě těm bláznivým pohybům ale padly za oběť brýle. „Při jedné z kreací Honzovi vyletěly z hlavy a skončily na dně Vltavy,“ vzpomíná na komický okamžik zachycený v klipu Mišík.

Kapela Gingerhead se toho nebojí.
Herec Jan Komínek v klipu k písni I Don ́t Care kapely Gingerhead..

Klip, který je celý pojatý v retro stylu osmdesátých let, se natáčel symbolicky na 1. Máje na několika vyhlášených pražských lokacích: například u bývalého Stalinova pomníku, na vltavském nábřeží u botelu Albatros, na historických tenisových kurtech VýLetná a v Letenských sadech, na vyhlídce před budovou Expo 58, u zdevastované budovy bývalého zimního stadionu na Štvanici nebo u horské dráhy na pražském Výstavišti. „Záběry z areálu horské dráhy pro nás mají speciální hodnotu, protože jsme byli určitě poslední kapela, která tam natočila klip, a celkově jsme byli jedni z posledních, koho tam pustili s kamerou,“ komentuje Mišík s odkazem na to, že dráha z prostor zmizí. 


A jak se v klipu octl Jan Komínek (Pravý rytíř, Pustina, Horákovi)? „Okamžitě jsem věděl, že bláznivého tanečníka bude hrát Honza. Znám ho od dětství, je to nejlepší kamarád mého bratra Adama Mišíka, a vždycky jsem ho považoval za jednoho z nejzábavnějších lidí, které znám. Trochu takový český Jim Carrey. Vlastně jsem jen čekal na příležitost, kdy tuhle jeho komičnost budu moci využít,“ vzpomíná Maťo Mišík, starší syn zpěváka Vladimíra Mišíka a bratr Adama Mišíka.

Gingerhead

Gingerhead je uskupení zkušených hudebníků, kteří v minulosti hráli například z kapelách Tata bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Svým debutovým singlem Holy Ground obsadili první příčky několika předních českých hitparád. Stylově připomínají např. P!nk, Paramore nebo Red Hot Chili Peppers. Na konci roku 2017 kapela zabodovala v soutěži Skutečná liga, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo. Frontmanka kapely Eliška Pekárek Flaková ve stejné soutěži získala nejvyšší ocenění v kategorii Zpěvačka roku.


Členové: Eliška Pekárek Flaková (zpěv), Maťo Mišík (kytara), Luboš Moravec (kytara), Tomáš Piala (bicí), Vlasta Klein (basová kytara)

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz