31. října 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Zmrtvýchvstalí Nylon Jail vydávají svůj čtvrtý videosingl

Nylon Jail | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nylon Jail | foto: archiv kapely

Kapela Nylon Jail, která zažívala svůj dosavadní vrchol v letech 2012-2014, se po dvou letech vrací s videosingly, uvádějícími nové album, které vyjde na jaře 2018. Ve stejnou dobu Nylon Jail začnou znovu živě vystupovat. Aktuální čtvrtý singl Man on Dark Chair má na portálu lidovky.cz exkluzivní premiéru.

Ukončení činnosti ohlásili Nylon Jail před dvěma lety nečekaně, v den očekávaného koncertu. Nyní je zřejmé, že šlo o planý poplach a kapela se nyní plně zotavená vrací formou videosinglů, vydávaných postupně na jejím youtube kanálu.

Písně Nylon Jail průběžně natáčí ve spolupráci s producenty Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, kteří se podíleli již na debutu My Heart Soars Like A Hawk (2013), za který kapela získala hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku a byla nominována na žánrového Anděla a v anketě Žebřík.

Videosingly kapela vydává z praktických důvodů: všechny nástroje obsluhuje dvoučlenné jádro kapely, doplňované střídavě dvěma hostujícími bubeníky Romanem Víchou (Ewa Farna, Muff) a Zdeňkem Jurčíkem (Priessnitz, Kafkaband, Kovadlina). Vycházejí ve zhruba měsíčních rozestupech.

„Postupem času jsme zjistili, že tím následujeme jakýsi trend vycházející z aktuální situace. Internet, konkrétně pak youtube a facebook, totiž silně zasahuje do vydávání skladeb, neboť mnoho lidí posluchá hudbu právě prostřednictvím těchto médií,“ říká frontman Nylon Jail Jiří Jirák.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz