28. ledna 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Pohlédněte s Terminátorem do zákulisí. Nový snímek přímo naváže na Den zúčtování

Arnold Schwarzenegger jako Terminátor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arnold Schwarzenegger jako Terminátor. | foto: www.youtube.comReprofoto

LOS ANGELES Video z natáčení nového Terminátora ukazuje, jak to fungovalo na place. Arnold Schwarzenegger se v novém filmu poprvé od roku 1991 setká s Lindou Hamiltonovou, původní Sárou Connorovou. Zatím bezejmenný šestý díl robotí ságy by se měl do kin dostat v premiéře 1. listopadu letošního roku.

Na internetu se objevilo video z natáčení nového Terminátora. To probíhalo minulý rok v Budapešti. Na videu kromě Arnolda Schwarzeneggera, který se do jedné ze svých životních rolí vrátil s nadšením, promlouvá i hollywoodský producent Andy Vajna (Základní instinkt 2, Terminátor 3: Vzpoura strojů).

Ten 20. ledna letošního roku zemřel a Maďarská filmová komise (Magyar Nemzeti Filmalap) pustila video na internet, protože šlo zároveň o poslední Vajnovu návštěvu natáčení před smrtí.


Šestý, zatím bezejmenný film z terminátorova univerza znovu spojí Arnolda Schwarzeneggera jako Terminátora T-800 a Lindu Hamiltonovou jako Sáru Connorovou. Nový Terminátor bude přímým pokračováním druhého dílu, filmu Terminátor 2: Den zúčtování z roku 1991. To v praxi znamená, že film bude zcela ignorovat zbylé tři filmy (Vzpoura strojů, Salvation a Genisys) a televizní seriál (Příběh Sáry Connorové). Nic z toho se ve světě nového Terminátora nestalo. O ději samotném ale zatím nic neznáme.

Herečka Linda Hamiltonová jako nekompromisní Sarah Connorová.
Veterán Arnold. Terminátor Arnolda Schwarzeneggera je prkenný tvor, jehož éra...

Arnold Schwarzenegger přidal na svůj Twitter fotku z natáčení koncem září. Na ní pózuje spolu s Lindou Hamiltovonou. Do té vkládá velké naděje producent James Cameron. „Tak, jako byla její role tehdy významná pro vznik ženské akční hvězdy, tak bude významný i návrat této ostřílené válečnice,“ sdělil Cameron novinářům.

26.září 2018 v 22:22, příspěvek archivován: 28.ledna 2019 v 11:27

Happy birthday to my dear friend Linda Hamilton. One of my favorite co-stars, a true badass, and a wonderful human being. I’m pumped to be back together again. https://t.co/jTaBLQK2qv

K projektu se vrátil i duchovní otec série Terminátor, režisér James Cameron. Tentokrát ale jen jako výkonný producent. Do režisérského křesla usedl Tim Miller, který na sebe upozornil v roce 2016 výborně přijatým komiksovým Deadpoolem.

Snímek je také vůbec prvním filmovým projektem, na kterém spolu Schwarzenegger, Hamiltonová a Cameron spolupracují od roku 1991, kdy na filmová plátna zamířil snímek Terminátor 2: Den zúčtování. Právě spolupráce této trojice dává fanouškům velké naděje na to, že se po řadě nepříliš povedených filmů z terminátorova univerza, kterým kraluje velmi vlažně přijatý díl s podtitulem Genisys z roku 2015, dočkají důstojného nástupce prvních dvou filmů.

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz