9. listopadu 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Zabouchnutá Stinka se vrátila do klášterní zahrady

Stinka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stinka | foto: Petr Jedinák

Alternativní písničkářka Stinka, známá svou enervující hrou na akordeon a sytým altem, vydává po roce nový singl nazvaný Zabouchnutá. Videoklip k němu natočil známý fotograf Petr Jedinák. Portál Lidovky.cz jej uvádí v premiéře.

Stinka (známá i ve světě literatury pod svým občanským jménem Hana Lundiaková), opustila tentokrát akordeon i svoje spoluhráče a novinku nahrála na silně zkreslený pianet spolu s kanadskými hosty z torontského projektu Alpha Strategy (Ben O´Brien - basová kytara, Ewan Sidawi - efekt, Martin Blauber - kytara, tetris, produkce, Rory Hinchey - support).

Stinka

Stinka

Singl Zabouchnutá je předvojem chystaného třetího alba Neviňátko a Stinka ho nahrávala pro velmi speciální účel. Jako benefiční dar pro kompilaci českých písničkářek Superhrdinky (její recenzi najdete zde).

Videoklip z dílny Petra Jedináka je prvním Stinčiným oficiálním klipem. Natáčel se v jejím rodném Broumově, ve zrekonstruované klášterní zahradě a v unikátním interiéru dřevěného kostela Panny Marie. Není náhoda, že se sem Stinka po letech vrací alespoň touto připomínkou. Zahrada broumovského kláštera, o kterou se staraly zde internované jeptišky, byla místem jejích častých dětských her.

obzOndřej Bezr

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 24 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz