Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Zdařilá filmová montáž. Do budoucnosti se vrací Robert Downey jr. a Tom Holland

Snímek Návrat do budoucnosti (1985). Režie: Robert Zemeckis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Návrat do budoucnosti (1985). Režie: Robert Zemeckis. | foto: Universal Pictures

LOS ANGELES Ve filmovém hitu Zpátky do budoucnosti (Back to the Future) z roku 1985 zazářili Michael J. Fox a Christopher Lloyd. Jak by ale snímek vypadal se současným obsazením? Další zdařilá videomontáž z kategorie deepfake dokazuje, že pokud bude studio Universal plánovat novou verzi filmu, už ví, po kterých hercích sáhnout.

Scéna ze střední školy v Hill Valley, ve které Marty McFly potkává svou matku, je jednou z těch známějších. Jenže takovou ji ještě neznáte. Montáž uživatele s přezdívkou EZRyderX47 na sebe na internetu rychle strhla pozornost.

Snímek Návrat do budoucnosti (1985). Režie: Robert Zemeckis.
Snímek Návrat do budoucnosti (1985). Režie: Robert Zemeckis.

„Tohle je vůbec nejlepší deepfake video, co jsem zatím viděl,“ zaznívá z komentářové sekce pod videem. „Vůbec nepoznáte rozdíl. Iluze je dokonalá,“ říká jiný. 

Ke komentářům se vyjádřil i tvůrce videa. „Je důležité v tom programu co nejvíce trénovat. Čím více tomu věnujete času, tím jsou modely a pohyby přesnější. Důležité jsou také zdrojové obrázky,“ napsal. „Tak program deepfacelabs funguje, hodně zkoušejte a mějte svatou trpělivost,“ dodal. 


Deepfake je druh multimediálního obsahu, ve kterém je tvář někoho věrohodně vyměněna za tvář někoho jiného. Jsou k tomu potřeba specializované programy, jako je například výše zmíněný deepfacelabs. Použití deepfake videí v parodiích nebo pornu může být relativně neškodné, ale takový obsah se dá využít například i k šíření dezinformací nebo nenávisti. Proto je zapotřebí k videoobsahu z neověřených zdrojů přistupovat obezřetně. 

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.