25. září 2015 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Víkendové Mezi ploty lákají na Sto zvířat, Načevu, Bártu i Tomáše Kluse

Tomáš Klus představil novinky pro letošní rok. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Klus představil novinky pro letošní rok. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Tradiční hudební festival v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice proběhne 26. a 27. září a vystoupí na něm například Prago Union, Sto zvířat, Kašpárek v rohlíku, Monika Načeva a Michal Pavlíček, Ewa Farna, Dan Bárta, Simona Babčáková, Anna Polívková s Miroslavem Táborským nebo Studio Ypsilon. V neděli večer zahraje před chystanou roční pauzou Tomáš Klus.

„Na největší scéně, nazvané Hudební Central Park, vystoupí především muzikanti, kteří dokáží zaujmout široké publikum, ” popisuje ředitel festivalu Robert Kozler. „Vznikne také rozsáhlá Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami. Zóna alternativního umění bude věnována nejen vysokoškolákům a intelektuálům, ale všem přemýšlivým lidem, kteří neplují v hlavním proudu. Pro rozené rebely pak festival chystá Street Art Zone s hiphopovou a rapovou scénou a dalšími prvky nonkonformního umění. Na jevišti Divadla Za plotem budou účinkovat zejména významné pražské divadelní soubory,“ popisuje Kozler.

Hlavní hudební scénu před kostelem obsadí představitelé širokého spektra populárních žánrů i věku. Tu nejmladší generaci bude zastupovat třeba písničkář Voxel, který na loňských Slavících získal cenu Hvězda internetu a v roce 2013 se stal Objevem roku na hudebních cenách televize Óčko. K hudebním matadorům naopak patří skupina Blue Effect s kytaristou Radimem Hladíkem. Na stejném pódiu vystoupí také pop-punkové kapely Koblížci a Rybičky 48 nebo melodičtí Eddie Stoilow.

Monika Načeva a Michal Pavlíček. Hudební festival Boskovice 2009.

Monika Načeva a Michal Pavlíček. Hudební festival Boskovice 2009.

Hlavními hvězdami budou podle dramaturgyně scény Simony Šteruské Ewa Farna a Tomáš Klus. „Právě na festivalu Mezi ploty vystoupí Tomáš naposledy před tím, než se na rok odmlčí, aby – jak sám říká – v tichu uslyšel svůj hlas,” uvádí dramaturgyně.

Moderátorkou Central Parku bude herečka Dejvického divadla Simona Babčáková. Kromě uvádění koncertů povede také diskuze s umělci, návštěvníky i pacienty a zapojí se do happeningu, který poodhalí, jaké to je, žít se schizofrenií.

Alternativní hudební scéně bude vévodit Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, vystoupí tu také new-age popoví King Shaolin z Bratislavy, indie-folkoví Republic of Two, Imodium, Sunflower Caravan, Tonya Graves,Jana Lota nebo Vladivojna La Chia & Vladivojsko.

Lidovky.cz

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.