2. května 2017 12:08 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Virtuální kapela Gorillaz vystoupí v listopadu poprvé v Česku

Nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. | foto: WallFizz

Britská popová a hiphopová skupina Gorillaz, kterou představují čtyři virtuální postavy, se 14. listopadu představí v pražské O2 areně. Projekt založený v roce 1998 Damonem Albernem z rockové formace Blur a britským kreslířem Jamiem Hewlettem představí album Humanz, první studiovou nahrávku po sedmi letech. V úterý o tom za pořadatele informovala Zdena Selingerová.

„Během uplynulých týdnů kapela vydala pět nových skladeb, představila novou aplikaci míchané reality a poskytla svoje vůbec první reálné interview streamované live z Londýna fanouškům po celém světě,“ uvedla Selingerová.

Sérii koncertů The Humanz Tour zahájí Gorillaz 1. listopadu v Lucembursku a skončí 4. prosince v Londýně. Vstupenky na pražské vystoupení budou v prodeji od 5. května.

Na The Humanz Tour vystoupí Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live band, který tvoří Damon Albarn, Gabriel Wallace, Mike Smith, Jesse Hackett, Jeff Wootton, Karl Vanden Bossche a Seye Adelekan společně s vybranými účinkujícími z velké rodiny Gorillaz.

Albarn a Hewlett založili skupinu Gorillaz v roce 1998. Své tváře jí ale nepropůjčili. Hlas zpěváka 2D je poskytován Albarnem, a to v nahrávkách a při vystoupení. Jejich hudba je na pomezí mnoha žánrů, sahá od indie rocku, popu, hip hopu, elektronické hudby až po dub. Eponymní debutové album vydané v roce 2001 bylo velmi úspěšné, prodalo se ho více než sedm milionů kopií. Bylo rovněž nominováno na Mercury Prize, avšak nominace byla na žádost kapely stažena. Další alba kapely, která byla oceněna cenami BRIT a Grammy Award, jsou Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz