5. června 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vrah se ukrývá ve vietnamské tržnici. Chytit ho dokáže jedině Miss Hanoi

Ha Tranh Špetlíková a David Novotný. Snímek Miss Hanoi (2018). Režie: Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ha Tranh Špetlíková a David Novotný. Snímek Miss Hanoi (2018). Režie: Zdeněk... | foto: Falcon

VARNSDORF/PRAHA Připravované české kriminální drama vedle sebe postaví rasistického stárnoucího policejního kapitána a energickou vietnamskou policistku. Ti budou s vrahem bojovat stejně jako sami se sebou. Miss Hanoi do českých kin vstoupí 9. srpna.

Severočeské město Varnsdorf má početnou vietnamskou komunitu. Zde musí kapitán Kříž (David Novotný) řešit zapeklitou vraždu. Na každém kroku se ale setkává s nepochopením (Kříž je totiž tak trochu rasista), jazykovou bariérou a jinou kulturou. Jako pomocnice je mu tak přidělena emancipovaná policistka Anh (Ha Thanh Špetlíková), první vietnamská policistka v Česku (alespoň tak ji film prezentuje). Oba spolu musí chytit vraha, který nejspíše nezůstane jen u jednoho zabitého. Aby to ale dokázali, tak musí nejdříve překlenout propast mezi sebou.

Ha Tranh Špetlíková a David Novotný. Snímek Miss Hanoi (2018). Režie: Zdeněk...
Ha Tranh Špetlíková a David Novotný. Snímek Miss Hanoi (2018). Režie: Zdeněk...

Do režisérského křesla usedl jinak převážně seriálový režisér Zdeněk Viktora (Modrý kód, Letiště, Ordinace v růžové zahradě 2). Na scénáři se podílel Viktora spolu se začínajícími scenáristy Adélou Kabelkovou a Markem Grajciarem.

Pro herečku Ha Thanh Špetlíkovou, kterou diváci mohou znát jako sestřičku Tien ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, představuje snímek Miss Hanoi první hlavní filmovou roli. S Davidem Novotným natáčel režisér Zdeněk Viktora již svůj předchozí (a zatím jediný nestudentský) snímek Raluca a byl prý od počátku přesvědčen, že David je kapitán Kříž.

Najdete na Lidovky.cz