Diskuse k článku

Výbuch Černobylu ‚způsobila americká sabotáž‘. Rusko údajně chystá vlastní verzi populárního seriálu

Seriálový hit Černobyl není podle ohlasů po chuti ruským médiím a recenzentům. Ti viní seriál z manipulace s pravdou. Televize NTV navíc údajně chystá vlastní seriálovou verzi, ve které za nehodu může americká CIA. Příběh bude tudíž založen na jedné z populárních konspiračních teorií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Tichý 14.6.2019 14:23

Rusko natočí vlastní verzi seriálu Černobyl a v té zastaví štěpnou reakci vyvolanou útokem imperialistických diverzantů Vladimír Putin svou proslulou slovanskou slinou.

:)

J. Dresler 13.6.2019 8:17

Moucha, Min a spousta proruských nadšenců této ruské verzi samozřejmě uvěří. To jsou ta 2,5%, která nevěřila americké verzi.

J. Vintr 11.6.2019 10:19

Dala by se parafrázovat ta poslední věta: "když se Rusové rozhodnou něco natočit něco o ruské historii, tak to zaručeně nebude mít s pravdou nic společného" V této zemi je lež tak zakořeněná, že se lže, i když k tomu není žádný důvod. Ten vtip o Leninovi, který se ve skutečnosti jmenoval Uljanov, o Stalinovi, který se ve skutečnosti jmenoval Džugašvili a o Říjnové revoluci, která byla ve skutečnosti v listopadu, to přesně vystihuje.

J. Vintr 11.6.2019 10:15

Dala by se parafrázovat poslední věta „když se Anglosasové rozhodnou natočit něco z ruské historie, je jisté, že to nebude mít s pravdou mnoho společného.“

Když se

R. Hráček 11.6.2019 0:08

Už jenom čekám, kdy z ruska přijde informace, že tunguzský meteorit byla zkouška americké jaderné bomby.

V. Petr 9.6.2019 20:15

Černobylský reaktor (typ RBMK 1000).

Tento typ reaktoru má v některých podmínkách kladnou hodnotu reaktivity, což znamená, že reaktor může samovolně zvyšovat svůj výkon bez zásahu z vnějšku. To je způsobeno tím, že, jak se voda mění v páru, přestává pohlcovat neutrony, štěpná reakce se díky moderujícímu grafitu zrychluje, teplota dále stoupá a stále více vody se mění na páru.

Tento reaktor, který je energetickou variantou prvních reaktorů, sloužících k výrobě plutonia se nestavěl nikde mimo území bývalého SSSR. Jeho hlavní "výhodou" je to, že si zachovává možnost výroby plutonia "zbrojní jakosti," což stabilní tlakovodní reaktory (Temelín) neumožňují.

V důsledku protichůdných pokynů během provádějí experimentu na reaktoru a snaze obsluhy jim vyhovět se reaktor dostal ještě dále do "nestabilní" oblasti, než povolovaly provozní předpisy. A tak výkon reaktoru nenadále vzrostl, tlak páry reaktor roztrhal, a protože byl navíc moderován hořlavým grafitem v množství stovek tun, začal hořet.

P. Skřivan 9.6.2019 19:39

Pro seriál je určitě zajímavější, že havárii zavinil americký agent, než vypatlan a experimentální reaktor bez ochranné obálky. Pravda nicméně plyne i z následných událostí, kdy sice byli tradičně hrdinové. To v Rusku vždycky, protože ti musí zachránit to, co jiní svou leností nebo neschopností pokazili.

J. Sýkora 9.6.2019 18:10

Už chybí jenom film o tom jak sabotáž západního agenta způsobila sestřelení MH-17 ruskou armádní jednotkou.

:D

J. Krajíček 7.6.2019 22:45

Kakája natura, takája kultura, kakája kultura, takoj naród...

R. Klinga 7.6.2019 21:17

Je otázka kto všetko tomu verí. Ja by som pripomenul že je dosť Rusov ktorí nemajú problém popísať problémy ktoré sú im vlastné:

https://www.youtube.com/watch?v=RJQ7ijVO3NE

Pár príbehov, napríklad ako chlapík po zrušení spojov začal voziť zadarmo ľudí do nemocnice - skončil na súde.

---

No je otázka kto tu také príbehy bude dávať, prokremeľskí určite nie.

P. Min 8.6.2019 18:26

Oni ti Rusové jsou lidé jako Němci či Rumuni a pod. Jenom současná super propaganda vše nějak otáčí a jedinci se toho s chutí chytají a už by nejraději vzali flinty a šli na ně. Protože jim vtloukají do hlavy, že to bude jenom taková mírně adrealinová či napínavá zábavička. Ruský válečný šrot přece nestojí za nic. Pražáci v tomto jsou daleko před národem českým. Ne ?

R. Vacek 7.6.2019 18:24

Domnívám, se že seriál se nechystá natáčet Rusko, ale soukromá televizní stanice NTV. Obdobně neříkáme, že USA natočily seriál, když seriál natočila soukromá americká společnost HBO.

A v obou případech se snad jedná o seriál a ne o dokument.

V. Kopta 8.6.2019 10:27

jo , jenže v rusku má politika vliv i na ten blbej seriál...

R. Vacek 8.6.2019 10:46

Pravděpodobně jste nezaregistroval, že jak v minulé, tak i v současné americké tvorbě má politika též značný vliv. Stačí se podívat na některý seriál, trvající desetiletí. Takový StarTrek měl i ruského člena posádky a dnes to jsou černoši, ženy a "sedmá z devíti". Jinde zase hodní talibanci pomáhali Rambovi.

J. Sýkora 9.6.2019 18:14

Vzhledem k tomu, že Talibán vznikl zhruba pět let po ukončení sovětské okupace Afghánistánu a tomu, že jeho delegace minulý měsíc jednala v Moskvě o odběru zbraní a dodávkách heroinu, radši bych být váma byl hodně potichu.

V. Kusý 7.6.2019 18:07

Já bych za tím viděl Kalouska! :-))))

P. Šraier 7.6.2019 15:41

Jasně, Reagan a CIA vyslali do Černobylu agenta, aby zjistil, jak by si mohli i v USA postavit reaktory RBMK :-)))))

J. Jonák 7.6.2019 14:02

Nějak mi tady chybí vyjádření zdejších rusofilů. Že by tohle i na ně bylo moc?;-)

J. Sýkora 7.6.2019 13:58

Celá desetiletí se místní soudruzi pokouší přesvědčit méně obdařené, že současné Rusko nemá se SSSR krom plukovníčka KGB nic společného, ale jen se mihne nějaká vzpomínka na některý z mnoha sovětských magaprůserů, hned tady stojí mocná zeď ruské propagandy a mele svoje kryšky.

No není to k vzteku, takové sebeztotožnění?

:)

J. Můj 7.6.2019 13:49

a za toto také může ameryca? https://www.blisty.cz/art/95813-rusko-se-topi-v-odpadcich.html

P. Harasim 7.6.2019 13:42

Ten národ sžírá demence.

J. Můj 7.6.2019 13:41

jistě, že to byla amerikanskaja dřeváka...američan totiž mazaně poslal hordy Mongolů do ruska a ti tam zanechali velkou spoušť, geny a vzorce chování, které dnešní rusko dokonale ovládají...

J. Jonák 7.6.2019 14:00

:-)))

A. Duda 7.6.2019 13:27

Žádná změna,bolševické Rusácko.

M. Pomichalek 7.6.2019 12:50

Ten Anatolij Vesserman pise presne jako Vanek.

M. Viróza 7.6.2019 12:42

Nebožtík Pepa Goebbels byl nějaký patologicky lhář a demagog,ale oproti Ivanovi mi dnes připadá jako pravdomluvný Mirek Dušín..

L. Pru 7.6.2019 12:40

Týden tu posloucháme jak Rusko chce vojáky z 68 zařadit mezi veterány a tím uznat okupaci CSSR. Kdo má díru v zadku se k tomu vyjadřuje. PS přijímá někajá proholášení. Zeman si zve velevyslance Ruska aby jsme se po týdnu dozvěděli že je to aktivita jednoho ruského poslance s nulovou šanscí na úspěch.

Aby tohle nebylo něco podobného.

M. Pomichalek 7.6.2019 12:52

a to jste asi jeste nevidel ten televizni klip kde nejaky rusky historik tvrdi ze vojska Varsavske Smlouvy v 68. pozval sam Dubcek. Proto taky jetse zustalk u moci asi rok a pul po invazi.

Z. Smutný 7.6.2019 11:45

Tak se dělá ruská propaganda, když není podle nich, tak si pomůžou lží. Všechno svedou na nepřítele i vlastní blbost.

J. Kulhánek 7.6.2019 11:30

No konečně, přece jenom od dob sovětských gerojů z filmů "Událost ve čtveci 36-80" a "Osamělá plavba" uplynul dlouhý čas a publikum si žádá novou várku propagandy. Přimlouval bych se ale za cross-over "Černobylu" a "Máši a medvěda", to nemůže nebýt trhák!


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...