Úterý 29. září 2020svátek má Michal 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Výročí se musí oslavit. Kapela Tři sestry chystá na září velký koncert

Tři sestry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tři sestry | foto: Jiří NeedrleLidovky.cz

PRAHA Výroční koncert skupiny Tři sestry, která slaví 35 let od vzniku a 30 let od vydání debutového alba Na Kovárně to je nářez, se uskuteční 11. a 12. září v branických ledárnách v Praze. Původní květnový termín zrušila pandemie koronaviru, kvůli které skupina na jaře nestihla ani odehrát většinu koncertů ze své Vinyl Tour. Vrátí se k nim na podzim. V pátek a sobotu kapelu čeká v Harrachově festival Keltská noc, který její členové pořádají od roku 2001.

Na festivalu vystoupí mimo jiné Rybičky 48, Vypsaná fixa, Wohnout, Mňága a Žďorp, Alkehol, Doctor P.P., E!E a další. „Jsou to především kamarádi a s námi spřízněné kapely. Prostě party, se kterými si sedneme lidsky i muzikantsky. Keltská noc je pro nás srdeční záležitostí i proto, že u Jablonce nad Jizerou jsme strávili bezpočet soustředění, proběhly tu desítky nezapomenutelných večírků a mimochodem vznikla řada našich písní, včetně třeba Modlitby pro partu,“ sdělil Doležal.

V době nouzového stavu, který kvůli koronaviru platit v ČR od poloviny března do poloviny května, vytvořila kapela Wohnout tematický hudební playlist pro všechny, kterých se karanténní opatření nějakým způsobem dotkla. Jeho součástí byly písně, které svým názvem reagovaly na pandemii, z repertoáru Tři sester to byla skladba Ztráta imunity. Pro současnou situaci Doležal navrhuje píseň Lepší časy. „A to proto, že ta píseň byla a stále je o naší hluboké víře, že lepší časy přijdou. Bohužel v současné době návrat lepších časů není v našich rukou, ale zůstává zadupán kdesi mezi vzájemně soupeřícími klany ignorantských diletantů, kteří ve snaze získat politické i jiné body, leckdy protichůdně nařizují, co zrovna smíme a co ne,“ konstatoval Doležal.

Vládní opatření proti šíření nákazy se dotknou i Keltské noci. Festivalový areál bude v souladu s nařízeními rozdělen do dvou hlavních sektorů. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo vše poskládat i přes nesmyslná nařízení typu čtyřmetrových odstupových koridorů tak, aby diváci nebyli na obou podiích o nic ochuzeni. A to se týká i zázemí s Branickou hospodou či dalšími stánky. Pouze dětský koutek bude v jediném sektoru a sem budeme směřovat rodiče s dětmi,“ doplnil Doležal.

Skupinu Tři sestry založili přátelé z pražského Braníku v roce 1985. Hvězdou původně punkového seskupení je zpěvák Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Tři sestry po řadě klubových vystoupení v roce 1990 vydali debutové album Na Kovárně to je nářez. Z původní sestavy je dodnes ve skupině kapelník Ing. Magor a Lou Fanánek Hagen. V roce 2011 byla skupina uvedena do Beatové síně slávy Rádia Beat.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.