Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na obrazovky se vrátí hlasatelky, už je známý program. Co uvidí senioři na novém kanálu ČT 3

Logo ČT 3. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo ČT 3. | foto: Česká televize

Praha Nová stanice České televize bude alternativou zaměřenou na seniory zůstávající kvůli pandemii doma. Zahrne oblíbené seriály, nostalgické komedie i tematické pořady a nový lifestylový magazín. Poprvé po letech se na obrazovky vrátí hlasatelky.

Podle informací od České televize se vysílání nového kanálu ČT 3 bude opírat o tři pilíře. V devět hodin ráno a dále i ve tři a pět hodin odpoledne stanice přinese tematické magazíny plné praktických rad pro život v karanténě. Polední zpravodajský blok bude ČT 3 sdílet s ČT 24. 

Po zbytek dne budou diváky bavit archivní seriály, filmy a záznamy koncertních vystoupení a estrádních show. Vše v odlehčeném duchu. Celým programem televize budou v roli hlasatelek provádět moderátorky pořadu Sama doma Lucie Křížová, Jana Havrdová nebo Martina Hynková Vrbová.

Česká televize na novém programu nabídne například Elišku a její rod, jeden z prvních seriálů Jaroslava Dietla. Dále oblíbenou „interaktivní podívanou“ Rozpaky kuchaře Svatopluka nebo seriál Byli jednou dva písaři.

Bouvard a Pécuchet, nerozluční kamarádi a hlavně Dva písaři. Oblíbený seriál s...

Bouvard a Pécuchet, nerozluční kamarádi a hlavně dva písaři. Oblíbený seriál s Horníčkem a Sovákem je v programové nabídce ČT 3.


Diváci dostanou možnost osvěžit si znalosti historie v pořadu O poklad Anežky České. Zábavné estrády budou reprezentovat hlavně Horníčkovy Hovory H po dvaceti letech. Doplní je Divadélko pod Věží nebo Zajíc v pytli. 

Nově vzniklý magazín z praktickými radami dostal název Život na třetí. Jeho obsahem bude informační i lifestylový servis, od návodů k domácímu cvičení a dalšího trávení volného času až po praktické rady.

Jak naladit ČT 3

Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů, avšak s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set top boxů), nebo jej bude potřeba naladit manuálně – diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize. Dle možností jednotlivých operátorů se program objeví automaticky také těm, kdo přijímají televizní vysílání přes satelit nebo přes kabel.Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!