28. července 2018 20:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vystoupení Gotta na Sázavafestu sledovaly tisíce diváků

Karel Gott vystoupil ve Světlé nad Sázavou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott vystoupil ve Světlé nad Sázavou. | foto: ČTK

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU Tisíce diváků v sobotu sledovaly vystoupení Karla Gotta na festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Produkce devětasedmdesátiletého interpreta měla původně trvat přibližně hodinu, ale nakonec se o něco prodloužila.

Podle organizátorů se sobotní podvečerní vystoupení Karla Gotta stalo skutečným vrcholem třídenního programu, za pořadatele řekla Andrea Zdarsová. Sázavafest končí v noci ze dneška na neděli. „Myslím si, že to byl velký zážitek pro všechny přítomné. 

Tisíce diváků v sobotu sledovaly vystoupení Karla Gotta na festivalu Sázavafest...
Produkce devětasedmdesátiletého interpreta měla původně trvat přibližně hodinu,...

Užívali si to jak návštěvníci, tak sám Karel Gott. Zájem lidí o jeho vystoupení byl opravdu obrovský,“ řekla. Držitel 42 ocenění Zlatý slavík a Český slavík zazpíval především nejpopulárnější písně. Návštěvníci tak mohli slyšet například Lady Carneval nebo Být stále mlád. 

Gott měl původně na své vystoupení vyhrazeno 60 minut. „Ale trochu se to prodloužilo. Nechali jsme mu volný prostor, záleželo jen na něm, jak dlouho bude trvat jeho vystoupení,“ uvedla Zdarsová. Podle policistů navštívilo festival ve čtvrtek 10 000 a v pátek 12 000 lidí. Ve stanovém městečku je podle nich 584 stanů. Na vyhrazených parkovištích stojí 553 osobních aut, 30 dodávek a devět karavanů. 

ČTK

Najdete na Lidovky.cz