13. února 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vystřiženi ze Star Wars. Harry a William byli pro role stormtrooperů příliš vysocí

Stormtroopeři Prvního řádu na premiéře Posledního z Jediů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stormtroopeři Prvního řádu na premiéře Posledního z Jediů | foto: Reuters

LONDÝN Britští Korunní princové si opravdu zahráli dva vojáky Prvního řádu ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů. Z finálního produktu ale byli vystřiženi, protože jsou oba příliš vysocí. To nepůsobilo pro záměry filmu přirozeně. Filmařům nepomohlo ani digitální zmenšování.

Když se fanoušci dozvěděli, že v Posledním z Jediů mají hrát i princové William a Harry, tak je mnozí s neuvěřitelnou pečlivostí ve filmu hledali. Netrvalo to dlouho, a herec John Boyega (filmový Finn) oznámil, že se hledači namáhají zbytečně. Princové byli opravdu ze snímku vystřihnutí, ale veřejnost neznala důvod. Až teď deník The Telegraph podle všeho přišel s vysvětlením celé záležitosti, které bylo, jak se ukázalo, čistě praktické - princové byli pro film příliš vysocí.

Příchodem stormtrooperů, elitních jednotek v červených uniformách, robotů a...

Stormtroopeři Prvního řádu na premiéře Posledního z Jediů.

Princ William má téměř 188 centimetrů, princ Harry je zase vysoký 185 centimetrů. Nejmenovaný zdroj Telegraphu prozradil, že maximální výška pro herce představující stormtroopery byla 180 centimetrů.

Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden...
Snímek Solo: A Star Wars story vypráví o gangstrech a pašerácích a bude temný.

Stormtroopeři Prvního řádu již nejsou kloni, jeden jako druhý, jak to bylo za dob galaktické republiky. I přesto se ale filmaři snažili zachovat určité zdání jednolitosti. Prince navíc nebylo je možné digitálně zmenšit bez toho, aby to na celé scéně nešlo poznat.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)