21. října 2015 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do dneška se vraceli hrdinové druhého Návratu do budoucnosti

Auto z filmu Návrat do budoucnosti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Auto z filmu Návrat do budoucnosti | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Fanoušci filmové série Návrat do budoucnosti si středu připomínají jako den, do kterého se postavy druhého dílu trilogie přenesly z minulosti. Filmoví hrdinové Marty McFly, jeho přítelkyně Jennifer a doktor Emmett Brown se totiž vydali z roku 1985 do 21. října 2015, aby zachránili Martyho syna.

Ve filmu z roku 1989 se tehdy objevila řada vynálezů, které se do dneška nestaly realitou, jako například vznášející se skateboardy, samozavazující se tkaničky u bot nebo létající auta. Naopak ploché televizní obrazovky a monitory jsou zcela běžné, poznamenala agentura AP.

V rámci oslav takzvaného Dne návratu do budoucnosti se americké město Reston ve Virginii ode dneška do neděle přejmenovalo na Hill Valley, což je fiktivní rodiště McFlye. V Restonu se dnes v rámci festivalu Washington West Film Festival bude promítat celá trilogie, zájemce tak čeká šestihodinová návštěva kina.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!