24. září 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Walker, Texas Ranger si znovu vyšlápne na padouchy. Už bez Chucka Norrise v hlavní roli

Seriál Walker, Texas Ranger (1993-2001). Tvůrci: Christopher Canaan, Leslie... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Walker, Texas Ranger (1993-2001). Tvůrci: Christopher Canaan, Leslie... | foto: CBS

Chuck Norris předává svůj rangerský klobouk mladší generaci. Chystaný seriál s prostým názvem Walker je novou verzí příběhu známého z populárního seriálu Walker, Texas Ranger. Novinka bude temnější podívanou. Zatím ale není jasné, kdy se dočká premiéry.

Hlavní roli získal americký herec Jared Padalecki. Kromě menších filmových rolí se proslavil hlavně ztvárněním Sama Winchestera v seriálu Lovci Duchů (Supernatural), který letos po patnácti sériích končí. Podle magazínu Deadline by měl Padalecki být zároveň i výkonným producentem seriálu Walker. Scénář napíše Anne Fricková (seriály Městečko Pines, Cena za lidskost). 

Seriál Walker, Texas Ranger (1993-2001). Tvůrci: Christopher Canaan, Leslie...
Seriál Walker, Texas Ranger (1993-2001). Tvůrci: Christopher Canaan, Leslie...

Původního Walkera, Texas Rangera vysílala televize CBS mezi roky 1993 až 2001. Neohroženého texaského strážce pořádku Cordella Walkera ztvárnil herec Chuck Norris. Ze seriálu seriálu se stal kultovní hit - Walker, Texas Ranger se dosud vysílal ve více než sto zemích a dočkal se i románových zpracování. Seriál úspěšně kombinoval působivé akční scény s morálními poselstvími. 

Jensen Ackles a Jared Padalecki jako bratři Winchesterové. Seriál Lovci duchů....

Jared Padalecki (vpravo) v seriálu Lovci duchů.

Víte, kolik umí udělat Chuck Norris najednou kliků? Všechny!

Novinka by měla být o poznání temnější. Padaleckého Cordell Walker bude vdovec, který se po dvou letech v policejním utajení vrací domu ke svým dětem. Kromě případů plných brutálních vražd bude muset obnovit přerušené vztahy se svou rodinou. Což nebude vůbec jednoduché. Walker by tak měl být docela jiným příběhem.

Pro televizi CBS nejsou restarty populárních sérií novou záležitostí. V minulosti se svých nových verzí dočkaly seriály Havaj 5-0 (2010), Magnum (2018) nebo MacGyver (2016).

Svou oblíbenost si původní Walker, Texas Ranger udržel i téměř dvacet let po svém konci. Přispěl k tomu Norrisův status internetové legendy, jenž dokáže úplně vše, například rozdělit cokoliv na tři půlky. K popularitě přispěla i oblíbená noční talkshow moderátora Conana O´Briena. Ten v pořadu často používá scény ze seriálu vytržené z kontextu, aby ilustroval různé události. 

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...