Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Xindl X si na Rock for People přivede swingový bigband

Xindl X | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Xindl X | foto: marexvoboda

PRAHA Populární folk-rapper dokončil Turné s kytarou a Lá$kou a připravuje se na letní hraní. Na Rock for People navíc vystoupí s kapelou a čtrnáctičlennou sekcí Orchestru Karla Vlacha.

Úspěšnou jarní sérii akustických koncertů Xindla X s názvem Turné s kytarou a Lá$kou završil koncert v Rakovníku. Tím však neskončila možnost vidět tohoto autora a muzikanta v písničkářské podobě. V duu s pianistou, kytaristou a banjistou Daliborem Cidlinským Jr. se objeví například na Colours of Ostrava a Votvíráku. V rockovější podobě s kapelou se zúčastní Festivalu Okoř a Benátské noci.

Casio a Vlachovci

Exkluzivně pro festival Rock for People zkouší speciální set s vlastní skupinou plus čtrnáctičlennou dechovou sekcí Orchestru Karla Vlacha. Písně vybrané pro tento koncert dostanou speciální aranže a budou ke slyšení pouze zde.

Na konec června chystá Xindl X také premiéru nové verze písně Casio ze svého poslední desky, k níž během léta přibude i videoklip. V příštím roce by pak mělo vypuknout natáčení dalšího, v pořadí už čtvrtého studiového alba.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?