30. května 2014 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Z Avatara bude cirkusová show. Cameron se dohodl s Cirque du Soleil

Živý Sam Worthington a animovaná Zoe Saldana ve snímku Avatar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Živý Sam Worthington a animovaná Zoe Saldana ve snímku Avatar | foto: Reuters

Kanadský soubor Cirque du Soleil nazkouší nové představení inspirované filmem Avatar kanadského filmaře Jamese Camerona. Po premiéře, která má být koncem roku 2015 v Montrealu, se pak slavní akrobaté vydají s představením na světové turné. Oznámili to Cameron a šéf Cirque de Soleil Daniel Lamarre.

Avatar z roku 2009 je podle tržeb nejúspěšnějším snímkem v historii filmu. Odehrává se ve 22. století na vzdálené planetě, jejíž obyvatelstvo se brání invazi lidí.

Cameron chystá tři pokračování Avataru. Příběh ztvárněný akrobaty z Kanady by měl být na podiích předtím, než se do kin v lednu 2016 dostane první ze tří plánovaných filmových pokračování. Na produkci se bude kromě společnosti Lightstorm Entertainment, kterou vlastní Cameron a Jon Landau, podílet i studio Century Fox. To film Avatar financovalo.

O natáčení dalších dílů Avatara čtěte zde:

Cameron už se souborem Cirque de Soleil spolupracoval v roce 2012, kdy produkoval dokument Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D. "Objevil jsem mimořádný talent a fantazii mezi umělci i tvůrci, kteří stojí za Cirque du Soleil. Vím, že sdílíme tentýž cíl, a to je dát publiku možnost zakusit novou úroveň zábavy. Těším se na tento nový projekt," řekl Cameron na tiskové konferenci.

Kdo je kdo? U plopetených těl to divák občas špatně rozezná.

Z představení souboru Cirque de Soleil.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!