25. listopadu 2015 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Z Hanušovic do Vikantic. Miroslav Krobot chystá druhý film, tentokrát bez sprostých slov

Tatiana Vilhelmová a Lenka Krobotová ve filmu Díra u Hanušovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tatiana Vilhelmová a Lenka Krobotová ve filmu Díra u Hanušovic. | foto: 4press

OLOMOUC Režisér Miroslav Krobot se chystá natočit svůj druhý film. I tentokrát si pro filmovou destinaci vybral Olomoucký kraj. Zatímco svůj první snímek s názvem Díra u Hanušovic umístil do odlehlé obce Vikantice na Šumpersku, druhému filmu s pracovním názvem Kvarteto poskytne kulisy Olomouc. Natáčet se má v Přemyslovském paláci nebo v legendární hospodě Ponorka. Do scénáře se divadelní režisér znovu pustil společně se spolužákem z gymnázia, olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem. Podle něj bude snímek pojednávat o čtveřici muzikantů, natáčet by se mělo začít v polovině příštího roku.

„Scénář je již víceméně napsaný, plánujeme, že se začne natáčet v červenci a v srpnu. Bude se to tentokrát odehrávat v Olomouci a půjde o humorný příběh čtyř muzikantů. V některých obrazech budou využívány i zdejší známé prostory, jako je například hospoda Ponorka či Přemyslovský palác,“ řekl Smékal. Ten se také podepsal i pod prvním Krobotovým filmem Díra u Hanušovic, který drsným pohledem zachytil život obyčejných lidí v odlehlé vesnici. „Ohlasy k prvnímu filmu rozhodně nebyly lhostejné, snímek rozděloval diváky na dva tábory. V novém filmu tentokrát nebude ani jedno sprosté slovo. Nebude to akční ani kontroverzní film a pro spoustu lidí bude zřejmě přijatelnější,“ doplnil scénárista.

Miroslav Krobot, Ivan Trojan, Lenka Krobotová a Jaroslav Ples představují film...

Miroslav Krobot, Ivan Trojan, Lenka Krobotová a Jaroslav Ples představují film Díra u Hanušovic na karlovarském festivalu.

V chystaném snímku zazní skladby brněnského skladatele a publicisty Aloise Piňose, z herců by se ve filmu měla objevit Barbora Poláková nebo Jaroslav Plesl.

„Scénář jsme začali s Miroslavem Krobotem psát už v roce 2013, dnes je jeho výsledná podoba úplně jiná než na počátku. Scénář píšeme dohromady, jednu část jsme dokonce psali ve chvíli, kdy jsme se oba nacházeli v různých částech světa - v Thajsku a ve Finsku. Motivací je to, že nás to baví,“ doplnil Smékal.

Hynek Čermák a David Novotný v Díře u Hanušovic

Hynek Čermák a David Novotný v Díře u Hanušovic

Film Díra u Hanušovic natáčel divadelní režisér, dramatik a herec Miroslav Krobot v polovině roku 2013. Na severu Olomouckého kraje s ním tehdy příběhy lidí z chudé vesnice natáčeli jeho kolegové z pražského Dejvického divadla, v hlavních rolích se objevila Tatiana Vilhelmová a Ivan Trojan, ve snímku si zahrál i Jaroslav Plesl, David Novotný, Hynek Čermák nebo Simona Babčáková. Filmové slávy si užili tehdy i obyvatelé obce, kteří ztvárnili štamgasty.

V Olomouckém kraji se v posledních letech natáčely snímky jako 7 dní hříchu, Alois Nebel či Krásno. V Olomouci se loni začal natáčet dlouho plánovaný thriller zasazený do počátku 90. let nazvaný Rudý kapitán, ve kterém si jednu ze svých posledních rolí zahrál Ladislav Chudík.

ČTK

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.