19. července 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Z Taylor Swiftové a Idrise Elby jsou humanoidní Kočky. První ukázka hladí diváky proti srsti

Taylor Swiftová jako kočka. Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taylor Swiftová jako kočka. Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper. | foto: Universal Pictures

Muzikál Kočky (Cats) je stálicí divadelních prken na Broadwayi. První ukázka na jeho filmovou podobu nenechá nikoho na pochybách, že sází hlavně na fanoušky zdrojového materiálu. Kombinace lidského a digitálního vzhledu koček vyvolala na sociálních sítích rozporuplné reakce. Zpívající lidské kočky zamíří do českých kin 19. prosince.

Předloha

Muzikál vznikl na motivy knihy Old Possum´s Book of Practical Cats (česky nevyšla) známého spisovatele T. S. Elliota.

Za muzikálem Kočky je podepsán slavný Andrew Lloyd Weber, autor Jesus Christ Superstar nebo Evity. Představení, které se stalo nesmírným hitem, vypráví o skupině koček. Ty se jednoho dne rozhodnou jít za lepším životem. 

„Co bude k jídlu?“ Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper.
Judy Denchová jako kočka. Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper.

Chystanou filmovou podobu režíruje Tom Hopper, který své muzikálové ostruhy získal již u filmové podoby Bídníků (2012) s Hughem Jackmanem v hlavní roli. Je podepsaný i pod působivým dramatem Dánská dívka (2015).  Scénář k filmovým Kočkám napsal Lee Hall (Rocketman, filmová podoba muzikálu Billy Elliot). 


Vzhled filmových koček zdvihl nejedno obočí. Filmové zvláštní efekty sice ze známých herců udělaly kočky, které jsou podobné těm z broadwayského muzikálu, ale výsledný efekt určitě nesedne každému. Dá se jistě předpokládat i to, že vzhled koček odradí některé diváky od samotného filmu. Někteří odpůrci na sociálních sítích píší, že je ukázka dokonce příšernější, než ta na nenáviděného filmového Sonica. Pro srovnání: 


Kromě Taylor Swiftové a Idrise Elby se ve filmu objeví i Ian McKellen, Jennifer Hudsonová, Judi Denchová nebo Rebel Wilsonová.