7. října 2015 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Začalo natáčení nové Bridget Jonesové. Hugh Granta nahradí Patrick Dempsey

Renée Zellwegerová jako Bridget Jones v prvním dílu série. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Renée Zellwegerová jako Bridget Jones v prvním dílu série. | foto: Reprofoto

LONDÝN Čtrnáct let po prvním díle začala americká herečka Renée Zellwegerová v Londýně natáčet nejnovější film o proslulé baculce Bridget Jonesové, nazvaný Bridget Jones ́s Baby (Dítě Bridget Jonesové). V Greenwichském parku se v úterý objevila po boku Sally Philipsové, která hraje její nejlepší kamarádku, a Patricka Dempseye. Hugh Grant účast v novém filmu odmítl.

Snímek Bridget Jones’s Baby, jehož zápletka dosud nebyla zveřejněna, by měl do kin přijít příští rok. Autorka předlohy Helen Fieldingová vydala v roce 2013 (česky 2014) třetí díl románu o Bridget Jonesové pod názvem Bridget Jones: Mad about the Boy (Bridget Jonesová: Láskou šílená), ve kterém z Bridget udělala ovdovělou padesátnici se dvěma dětmi. Příběh filmu bude ale s největší pravděpodobností odlišný. Podle britského listu Daily Mail se zdá, že Bridget sotva překročila čtyřicítku a má těhotenské břicho. Na kabátě má navíc připíchnutou placku s nápisem Baby on Board (Dítě na palubě). Na scénáři, který byl mnohokrát přepisován a upravován, se podílela také známá britská herečka a scenáristka Emma Thompson.

V původním obsazení si milence baculaté třicátnice zahráli Hugh Grant (vlevo) a...
Patrick Dempsey

Ve třetím pokračování se už neobjeví Hugh Grant, který hrál v předchozích dvou dílech. Naopak Colin Firth si prý svou roli Bridgetina milence a úspěšného právníka Marka Darcyho ponechá.

Grant se už loni na podzim v rozhovoru citovaném bristkým listem The Guardian vyjádřil, že nemá zájem v sérii pokračovat. „Myslím, že budou pokračovat dál i bez Daniela. Kniha je mimochodem skvělá, ale scénář je úplně jiný, tedy ten, který jsem viděl před pár lety,“ prohlásil herec.

Další změnou bude podoba samotné hlavní představitelky. Slavná herečka totiž loni v říjnu překvapila svou novou tváří změněnou plastickými operacemi.

Renée Zellwegerová

Renée Zellwegerová

Film režíruje Sharon Maguireová, která je podepsaná i pod prvním filmem ze série Deník Bridget Jonesové. Druhý film, Bridget Jonesová - S rozumem v koncích, režírovala Beeban Kidronová.

hepHedvika Petrželková, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!