19. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zachránci světa se nesnáší. Seriál Umbrella Academy je adaptací populární komiksu

Mladí a plní nadějí. Seriál Umbrella Academy (2019). Režie: Peter Hoar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladí a plní nadějí. Seriál Umbrella Academy (2019). Režie: Peter Hoar. | foto: NETFLIX

AMERIKA Šestice superhrdinů musí zachraňovat svět. Nejprve před sebou ale budou muset zachránit jeden druhého. Seriál Ubrella Academy sbírá nadšené ohlasy diváků i kritiky.

V padesátých letech se konal důležitý boxerský zápas mezi člověkem a mimozemšťanem. V momentu rozhodného pravého direktu se na světě narodilo 43 výjimečných dětí. Všechny ženám, které nevykazovaly známky těhotenství. Jedná se o nové spasitele? První dny jich ale přežije jen šest. Milionář a vynálezce Reginald Hargreeves zbylé děti adoptuje. Když se ho zeptají proč, jeho jediné vysvětlení zní: „Abych zachránil svět.“ Hargreeves své superschopnostmi obdařené svěřence cvičí v boji se zlem. 

Tohle je přepadení! Seriál Umbrella Academy (2019). Režie: Peter Hoar.
Tým Umbrella Academy.

Po jeho smrti se ale tým kvůli vnitřním rozporům rozpadne. Nyní se píše rok 1977 a je potřeba, aby Umbrella Academy a její členové znovu nastoupili na scénu.  Dlouhý čas odloučení a nenávisti se na nich ale krutě podepsal a fungovat jako celek nebude vůbec jednoduché.

Seriál vytvořil na motivy stejnojmenného komiksu Gerarda Waye (bývalý frontman skupiny My Chemical Romance) a Gabriela Bá showrunner  Jeremy Slater (Fantastická čtyřka, Zvířátko). Režii jednotlivých dílů pak obstaral Peter Hoar (seriály Da Vinciho démoni, Daredevil).

Členové týmu Umbrella Academy

  • Kosmo (Tom Hopper) - vládne supersílou. Po téměř smrtelné nehodě musela být jeho hlava implantována na tělo gorily. Má návaly nálad.
  • Kraken (David Castañeda) - cynický rváč a mistr vrhacích nožů. Může zadržet dech na neomezeně dlouhou dobu. Neumí se ovládat.
  • Fáma  (Emily Raver-Lampmanová) - snad nejmocnější ze členů Umbrella Academy. Vše, co řekne, se postupně stává pravdou. Má silně narcistické tendence.
  • Seánce (Robert Sheehan) - umí létat a myslí přesouvat předměty. Je morbidní a pro ostatní často nepochopitelný. 
  • Číslo pět (Aidan Gallagher) - umí cestovat časem. Po jednom nevydařeném pokusu je ale uvězněn v těle desetiletého chlapce. To i přesto, že je mu více než třicet let. 
  • Bílé housle (Ellen Pageová) - Dívka Vanya Hagreavesová se umí měnit ve všemocný nástroj zkázy. Zbylé členy týmu nesnáší. 

Najdete na Lidovky.cz