25. října 2013 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zaklínač Geralt je zpět. Sapkowski napsal další román

Andrzej Sapkowski vydá další román o Zaklínači. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrzej Sapkowski vydá další román o Zaklínači. | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Čtenáři jeho knížek to vědí už dlouho - spisovatel Andrzej Sapkowski je mistr ve vytváření napětí. A očividně nejen v ději knížek. Po dlouhém čekání je teď konečně jasné, že autor napsal nový román. A fanoušci se v něm znovu setkají se zaklínačem Geraltem.

Očekává se, že nový román vyjde v Polsku ještě před Vánocemi. Na stránkách polského časopisu Nowa Fantastyka se objevila informace, že nová kniha z cyklu Zaklínač se na pultech objeví 6. listopadu. "Román je samostatný, pravděpodobně z doby před válkou s Nilfgaardem a vystupuje v něm Geralt, Marigold i Yennefer," uvedl pro Lidovky.cz Robert Pilch, redaktor nakladatelství Leonardo.

Dárek až k příštím Vánocům

Čeští čtenáři si budou ale muset chvíli počkat. Kniha bude mít více než 400 stránek, takže se překlad protáhne. "Překladatel Sapkowského románů Stanislav Komárek je velmi pečlivý a dává si záležet. Předběžně odhaduji termín vydání české mutace na listopad 2014," tipuje Pilch.

Sapkowski vydá nový román o Zaklínači.

Andrzej Sapkowski začal psát fantasy povídky o zaklínači Geraltovi v 80. letech. Vzhledem k velkému zájmu čtenářů později vznikla pětidílná sága o nájemném zabijákovi mytických tvorů Geraltovi z Rivie, čarodějce Yennefer, princezně Cirille a trubadúrovi Marigoldovi.

V Sapkowského románech se objevují bájní tvorové i postavy z pohádek. Na základě románu byl natočen původní polský seriál a vytvořena počítačová hra. 

Michaela Černá

Najdete na Lidovky.cz