Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zdeněk Chlopčík ze StarDance chce roztančit i seniory, v roušce připravuje nový pořad

Zdeněk Chlopčík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Chlopčík. | foto: Česká televize

PRAHA Taneční mistr Zdeněk Chlopčík chce roztančit seniory v jejich domovech. V roušce proto připravuje v ostravském studiu České televize nový pořad Taneční pro starší a pokročilé. Vysílat se bude od soboty na programu ČT3.

„Vstaňte z gauče a stolek odstrčte do rohu. Před televizí budete potřebovat kousek místa. Zkušený taneční mistr a StarDance porotce vybídne české seniory, aby se s ním doma dali do tance,“ řekla Fabiánová. Dodala, že televize připravila 22 pětiminutových dílů, které bude postupně vysílat každou sobotu i neděli odpoledne. A v nich bude vždy krátká choreografie, která se dá tančit bez partnera i v páru.

Dojde na všechny známé standardní a latinskoamerické tance v rytmu populárních melodií. „Hudbu jsem vybíral dlouho, aby měla švih. Vrátil jsem se do vzpomínek z dětství, třeba písničky Semaforu jsme s tatínkem zpívali při umývání nádobí. Budu rád, když ti, co jsou sami doma, ucítí, že na ně ostatní myslí. A budou se na svět dívat pozitivně a s úsměvem. A pokud si s námi pět minut zatančí, budou se cítit fantasticky,“ řekl Chlopčík.

Jednoduchou choreografii představí spolu s tanečním mistrem vždy jeden seniorský pár. „Na nás vyšlo natáčení valčíku, waltzu, blues, twistu a foxtrotu. Tréma není, prostředí je domácké, všichni jsou příjemní. Jen naši mladí o tom nemají ponětí, nic jsme jim neřekli. Až kdyby nás sháněli a měli obavu, kde jsme, museli bychom přiznat barvu,“ řekla Anna Balonová ze Šenova nedaleko Ostravy, která natáčela společně s manželem. Do tanečních spolu chodí už třináct let a tanec coby koníček seniorům vřele doporučují.

Režisérka pořadu Petra Všelichová řekla, že ambicí jejího týmu není, aby diváci pilovali choreografii. „Chceme, aby se pobavili, potěšili, když už teď musíme všichni sedět doma. A aby se trošku pohybovali, protože se Zdeňkem to jde samo. Doufáme, že se k divákům Zdeňkův úsměv i přes roušku dostane, že bude cítit jeho energie,“ doplnila režisérka.

Taneční lekce doplní vysílací schéma nového seniorského programu ČT3, který jinak nabízí pořady z archivu nebo živě vysílané magazíny. Pořad Taneční pro starší a pokročilé se Zdeňkem Chlopčíkem vzniká v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové. První taneční lekci nabídne program ČT3 v sobotu 18. dubna ve 14:55.

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...