4. ledna 2016 15:27, aktualizováno  17:21 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zemřel herec Michel Galabru, rotmistr Gerber z filmů o četnících ze Saint-Tropez

Michel Galabru zemřel v pondělí ve věku 93 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michel Galabru zemřel v pondělí ve věku 93 let. | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Ve věku 93 let v pondělí zemřel francouzský filmový a divadelní herec Michel Galabru. S odvoláním na rodinu o tom informoval deník Le Figaro. Galabru se proslavil především rolí rotmistra Gerbera v populární sérii filmů o četnících s Louisem de Funésem.

Galabru zemřel dnes ráno ve spánku. Za sebou má více než šedesátiletou kariéru. V letech 1950 až 1957, hned po absolvování konzervatoře, hrál ve slavné Comédie Française, pak v kabaretech, postupně pronikl i do filmu. Hrál ve víc než 200 snímcích, a to nejen komické figurky, ale i dramatické role. Ještě ve svých osmdesáti si troufl na divadle na náročnou formu one-man-show.

Michel Galabru

Mezinárodní slávu získal Galabru především díky sérii filmů o četnících ze Saint-Tropez, kde si zahrál po boku Louise de Funése. Zahrál si ale například i v adaptaci oblíbených komiksů o Asterixovi a Obelixovi. V roce 2003 přijel do Zlína na tradiční mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

ČTK

TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?
TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?

Kapsičky s ovocnými přesnídávkami i jinými dobrotami si maminky pochvalují. Zvláště na výlety a procházky jsou skvělou volbou. Na co byste si při jejich výběru měli dát pozor?