7. července 2015 11:14 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zemřel producent Dannyho parťáků Jerry Weintraub. Smutní i jeho přítel George Clooney

Producent Jerry Weintraub. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Producent Jerry Weintraub. | foto: ČTK

LOS ANGELES Ve věku 77 let zemřel v pondělí významný hollywoodský producent Jerry Weintraub, který má na kontě divácké hity jako jsou například Dannyho parťáci nebo Karate Kid. O Weintraubově úmrtí informovala jeho mediální agentka Michelle Begaová. Weintraub, známý také jako manažer řady hudebních hvězd, zemřel v losangeleské nemocnici po zástavě srdce.

„V příštích dnech vzdáme hold našemu příteli Jerrymu Weintraubovi. Budeme se smát jeho skvělým historkám a tleskat jeho úspěchům. A v budoucnu se jeho historky a úspěchy stanou s přibývajícími lety ještě lepší, jak by to i Jerry chtěl. Ale ne dnes,“ uvedla v prohlášení jedna z hvězd Dannyho parťáků a Weintraubův přítel George Clooney. Ten vyjádřil producentově rodině soustrast stejně jako další herci, ale také například exprezident George Bush starší.

Weintraub, který byl v Hollywoodu znám i jako skvělý vypravěč, dosáhl prvního filmového úspěchu v roce 1975 produkcí snímku Roberta Altmana Nashville. U diváků poprvé významněji zabodoval o devět let později filmem Karate Kid. Jeho patrně nejslavnější hollywoodská práce pochází z prvních let tohoto století, kdy se v roce 2001 podepsal pod Dannyho parťáky, kteří se dočkali dvou dalších dílů.

Respekt si Weintraub získal i díky své činnosti hudebního manažera a promotéra - spolupracoval například s Frankem Sinatrou, Bobem Dylanem, Elvisem Presleym, Neilem Diamondem anebo Johnem Denverem.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz