7. června 2019 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Romek's Not Dead, říkají kolegové zemřelého manažera a muzikanta Romka Hanzlíka

Romek Hanzlík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romek Hanzlík | foto: archiv Romka Hanzlíka

V sobotu 1. června zemřel hudebník a hudební manažer a producent Romek Hanzlík. Jeho muzikantští kolegové připomenou jeho význam pro českou scénu i svůj osobní vztah k němu 16. června v Meet Factory na koncertě Romek's Not Dead, variujícím v názvu známý punkový slogan. Naráží tak na Hanzlíkovy hudební kořeny ve významné punkové kapele FPB. Pohřeb Romka Hanzlíka se koná v pátek 7. června ve Velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích.

Koncert v Meet Factory poběží od 15 hodin odpoledne, na dvou scénách se budou střídat kapely ve zhruba čtvrthodinových blocích. Součástí akce bude i výstava Hanzlíkových fotografií: všestranně talentovaný umělec totiž v posledních letech života realizoval mnoho svých nápadů právě prostřednictvím fotoaparátu. A ačkoli byl v tomto oboru ryzí amatér, dosáhl dokonce na velmi prestižní ocenění Czech Press Photo.

Mezi mnoha účinkujícími v Meet Factory budou samozřejmě Už jsme doma, kapela, jejímž kytaristou byl Romek Hanzlík dlouhá léta a s níž projel mnoho zemí světa včetně několika amerických turné. Jeho hra je také slyšet na šesti albech této alternativní rockové kapely. Na koncert k Hanzlíkově poctě chystají Už jsme doma speciální program se zatím blíže neupřesněnými hosty.

Z dalších kapel a sólistů, kteří svůj vděk za spolupráci s Romkem Hanzlíkem vyjádří, budou mimo jiné Dunaj, Echt!, Garage & Tony Ducháček, Chantal Poullain, Jiří Schmitzer, Lenka Dusilová, Načeva, MCH Band, Plastic People of the Universe, Ty syčáci, Václav Koubek, Visací zámek nebo Zuby nehty.

obzOndřej Bezr
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...