31. října 2007 11:02 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zemřela spisovatelka Jarmila Loukotková

Spisovatelka Jarmila Loukotková zemřela ve věku 84 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatelka Jarmila Loukotková zemřela ve věku 84 let. | foto: ČTK

PRAHA Ve věku 84 let zemřela v pondělí spisovatelka Jarmila Loukotková. Loukotková se proslavila hlavně historickými romány z období antiky a francouzského středověku. Mezi její nejslavnějí romány patří Navzdory básník zpívá, v němž nezapomenutelně přiblížila život a dílo Françoise Villona.

Mezi její další díla patří romány Spartakus, Není římského lidu nebo Bůh či ďábel. Absolventka estetiky a francouzštiny také překládala z francouzštiny a napsala několik divadelních her. Spolupracovala i s Československým rozhlasem, pro který napsala v roce 1948 hru Fialinka.

Ve 40. a 50. letech přispívala do periodik jako O knihách a autorech, Svoboda, Svobodné slovo, Květy a další. Poslední knihu Křik neviditelných pávů Loukotková napsala před 15 lety.  V polovině listopadu nakladatelství Motto vydá v reedici titul Dar jitra prvního. Poslední rozloučení se spisovatelkou bude v úzkém rodinném kruhu. 

čtk, Lidovky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz