10. března 2017 10:42 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zima je konečně tady. Nová série Hry o trůny už má datum, ukázala draky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Emilia Clarkeová jako královna Daenerys Targeryen v seriálu Hra o trůny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emilia Clarkeová jako královna Daenerys Targeryen v seriálu Hra o trůny. | foto: HBO

Oblíbený seriál z produkce HBO se vrací se svou předposlední sérií. Nová ukázka neprozrazuje nic o samotném ději, ale atmosférou vypovídá o tom, že tato série bude pravděpodobně ještě temnější, než ty předchozí. Diváci se do světa z pera spisovatele George R. R. Martina vrátí 16. července.

Ve čtvrtek odpoledne americká televizní společnost potvrdila, že nová série Hry o trůny se bude vysílat od 16. července letošního roku. To je změna, protože všechny předchozí série měly premiéru v dubnu.

Šestá série skončila tím, že do Západozemí konečně přišla dlouho avizovaná zima. S tím souvisí i pozdější uvedení nových dílu. Proto, aby filmaři zachytili nehostinnou zimní atmosféru, museli natáčet v zimních měsících. To celý projekt posunulo. Méně bude i epizod. Jack Bender, režisér několika epizod šesté série, v rozhovoru pro magazín Vanity Fair prohlásil, že sedmá série se pravděpodobně ustálí „pouze“ na sedmi dílech.


Nový teaser nic o ději neprozrazuje, ale ukazuje zvířata ve znacích jednotlivých rodů, včetně draků, zachycená v boji. Vše je podbarveno replikami z nejdůležitějších scén série. Nakonec se zvířata rozpadají a to může předznamenávat tragédie, které Západozemí čekají. Zima je tady a Bílí chodci jsou před branami.

Seriál Hra o trůny by měl skončit osmou sérií, jak dříve uvedli David Benioff a Dan Weiss, tvůrci seriálu.

Daenerys Targeryen (Emilia Clarkeová) a její milenec Daario Naharis (Michiel...
Scéna, která se natáčela ve španělské poušti a v Belfastu. Královna Daenerys...

Hra o trůny se v týdnu skloňovala ještě kvůli jedné události. Ve středu se do moře zřítila jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí ostrova Malta - Azurové okno. To tvořilo v první sérii seriálu scenérii, do které byl zasazen tábor kočovných válečníků Dothraki.

Azurové okno - Hra o trůny.

Azurové okno - Hra o trůny.

  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz