2. února 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zlatá doba v New Yorku. Dramatický seriál volně naváže na Panství Downton

Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová). Seriál Panství Downtown. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová). Seriál Panství Downtown. | foto: ITV - IMDB

Jullian Fellowes, tvůrce úspěšného seriálu Panství Downton (Downton Abbey) oznámil, že se fanoušci dočkají v roce 2019 volného pokračování. Seriál Zlatá doba (The Gilded Age) zavede diváky do New Yorku osmdesátých let devatenáctého století.

Zlatá doba byla podle Fellowese připravována již od roku 2012, ale teprve teď je jasné, že se do televize dostane v roce 2019. Seriál se zaměří na rodiny z různých sociálních skupin, které se musejí vyrovnat s finančním „boomem“, který město postihne. Některé rodiny zázračně zbohatnou a jiným, zaběhnutým rodinám, jako byly slavné a mocné rodiny Astorů a Vanderbiltových, se na celou situaci dívají s nevolí.

„Napsat Zlatou dobu byl pro mě splněný sen,“ vyjádřil se o projektu Fellowes. „Vždycky mě ta doba fascinovala, ale až televize NBC mi dala možnost představit ji modernímu publiku,“ dodal.

Violet Crawleyová (Maggie Smithová), hraběnka z Granthamu. Seriál Panství...
Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová) a Henry Talbot (Matthew Goode)....

„Dříve žila jedna mocná žena, Caroline Astorová, přímý potomek původních kolonizátorů Ameriky ze sedmnáctého století. Měla pocit, že jí její původ dává moc rozhodovat o tom, kdo v New Yorku něco znamená. Byla velmi mocná,“ přibližuje Fellowes jednu z hlavních postav plánovaného díla.

Panství Downton je jedním z nejúspěšnějších televizních seriálů posledních let.  Má na kontě patnáct televizních cen Emmy (a 69 nominací). Dočkal se šesti sérií. Po třetí sérii rapidně nabral na popularitě a začal se vysílat ve více než 200 zemích. V České republice seriál vysílá Česká televize.

Najdete na Lidovky.cz