Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -5 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zlaté glóby se posunou z ledna na únor kvůli koronaviru, následují tak další filmové ceny

Udělování Zlatých glóbů podle očekávání ovlivní kampaň proti sexuálnímu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Udělování Zlatých glóbů podle očekávání ovlivní kampaň proti sexuálnímu... | foto: Reuters

Los Angeles Každoroční udílení prestižních filmových cen Zlatý glóbus se kvůli pandemii covidu-19 přesune příští rok z ledna na konec února. Podle světových tiskových agentur to v pondělí oznámili pořadatelé. Předávání Zlatých glóbů obvykle v Hollywoodu zahajuje sezónu udílení cen.

V novém termínu ceremonie se původně měly rozdávat nejprestižnější americké filmové ceny - Oskaři. Jejich vyhlašování ovšem americká filmová akademie před týdnem posunula o dva měsíce.

Americký filmový průmysl silně poznamenala ochranná opatření zavedená kvůli koronaviru. Na mnoha místech se teprve v posledních dnech otevřela kina, jinde zůstávají sály nadále zavřené. Mnoho filmových štábů také muselo na několik měsíců přerušit natáčení.

Organizátoři zatím neuvedli, jak se vynucená pauza podepíše na pravidlech ohledně toho, jaké filmy mohou být nominovány a dokdy je bude možné přihlásit do boje o Zlaté glóby, o nichž rozhoduje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu. Jasno by mělo být v příštích týdnech.

Nezmění se však plánovaná moderátorská dvojice, slavnostním večerem budou provázet herečky Tina Feyová a Amy Poehlerová.

Americká filmová akademie minulý týden uvedla, že upraví svoje pravidla a dovolí, aby se o Oscary mohly ucházet i filmy, které vyšly na streamovacích platformách v čase koronavirové krize. Účastnit se budou moci rovněž snímky uvedené až do konce února 2021.

Organizátoři již oznámili také dvouměsíční posun udílení britských filmových cen BAFTA, které se tak bude nově konat v dubnu.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Žáci prvních a druhých tříd ZŠ se ve středu vrátili do škol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

Žáci prvních a druhých tříd ZŠ se ve středu vrátili do škol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Žáci prvních a druhých tříd ZŠ se ve středu vrátili do škol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...