11. října 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rodina kolem domu staví plot. Fanoušci Perníkového táty jim házejí pizzu na střechu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Seriál Breaking Bad (Perníkový táta). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Breaking Bad (Perníkový táta). | foto: Televize AMC

Albuquerque/Praha Rodinný dům v americkém Albuquerque zažívá nájezdy fanoušků seriálu Perníkový táta (Breaking Bad). Měl v něm totiž seriálový domov hlavní hrdina Walter White. Fanoušci si ze zahrady odnášejí kameny a házejí celé pizzy na střechu. Vlastníci domu se rozhodli postavit kolem něj vysoký plot.

Seriál Perníkový táta sleduje osudy Waltera Whitea (Brian Cranston), který se z obyčejného učitele chemie vypracuje až na drogového šéfa číslo jedna. Má pět sérií, které se natáčely od ledna 2008 do září 2013. Série vyhrála mnoho cen, mezi nimi několik Emmy a dva Zlaté glóby.

Rodinný dům ve městě Albuquerque ve státě Nové Mexiko posloužil filmařům jako exteriér pro seriálový dům Waltera Whitea. Seriál Perníkový táta se pro některé stal kultovní záležitostí a k domu hlavního hrdiny tak proudily řady fanoušků.

Rodinný dům ve městě Albuquerque.

Rodinný dům ve městě Albuquerque.

Někteří se přišli na dům jen podívat, ale podle rodiny si část odnáší z pozemku kameny na památku. Pár z nich si dokonce přineslo vlastní pizzu, aby ji mohli hodit na střechu garáže. Přesně tak, jak to udělal Walter White v jedné epizodě. Zoufalá rodina Quintanů, která dům vlastní, se rozhodla učinit tomu všemu přítrž. Kolem domu tak nechala postavit téměř dvoumetrový kovový plot.

O plotu přijela natočit reportáž místní zpravodajská stanice KOB4. Ve zprávě z místa se uvádí, že za těch patnáct minut, co byl štáb na místě, k domu přišlo asi deset fanoušků. O budovu je opravdu zájem.

Walter White (Brian Cranston) stojí před svým domem. Na střechu garáže hodil pizzu.

Walter White (Brian Cranston) stojí před svým domem. Na střechu garáže hodil pizzu.

  • 2Diskuse
Najdete na Lidovky.cz