Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zpěvačka Banany Vladivojna La Chia zkouší své štěstí sólově

Vladivojna La Chia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladivojna La Chia | foto: Reprofoto

PRAHA Vladivojna La Chia, zpěvačka, textařka a hudebnice z ostravské elektro-rockové skupiny Banana, nakročila na sólovou dráhu. Po dvou letech příprav v říjnu vydá první ryze autorskou desku, která odhalí její druhou tvář, většině posluchačům dosud neznámou.

"S Bananou jsem reprezentovala svou divočejší náturu, ale vedle toho jsem si doma připravovala také tuto jemnou muziku, která uspokojovala druhou část mé bytosti, která je v podstatě velmi něžná," popisuje Vladivojna odhalení. Extentrická diva v rudé paruce je na blíže neurčenou dobu zmrazená, místo ní zpěvačka s evropskými kořeny roztočí kola inspirace trošku jinak, někomu to možná připomene elektro-folk-popovější polohu.

Na albu se objeví deset originálních písniček z jejího pera. Některé z nich už znají návštěvníci vybraných festivalů, za všechny Colours of Ostrava. "Vybírala jsem z mnoha skladeb, které jsem skládala a schraňovala od roku 2005," říka Vladivojna. Jako první do éteru zamíří singl Tajemství Lotopu, působivá skladba, kterou je možné si už nyní poslechnout na myspace.com/vladivojna.

S Monsonem i Laco Deczim
Celé album se skládá ze dvou částí. Z jemné akustické polohy, kterou Vladivojna nahrála s kapelou (ve složení Aleš Bajger - akustická kytara, aranže, vokály, Terezie Kovalová - violloncelo, backvokály a Sylvie Bee - vokály), a v elektronické části, kde zpěvačka fanoušky vtáhne do "své říše zvuků a nálad". Ve studiu se významnou měrou mihl také špičkový kytarista Amit Chatterjee, který spolupracoval například s Joe Zawinulem, Stingem nebo Santanou.

S Bananou vydala Vladivojna La Chia tři zajímavé desky. U vydavatelství Universal Music vyšla alba Banana (2003), Trip (2004) a Jungle (2006). Vystoupili s mnoha respektovanými umělci: s Lenkou Dusilovou, Richardem Müllerem nebo Laco Deczim. S finskými Waltari odjeli v roce 2003 jejich česko-slovenské turné. Během pražských zastávek kapela předskakovala zpěvákovi Marilynu Mansonovi a taky Scorpions (Hala Ostrava). Vladivojnu dobře znají také v Polsku, kde před třemi lety vedla hitparádu "Nezawisla Lista Przebojuw" písnička La Rezistence na rádiu Krakow.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...