8. března 2019 22:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zpěvákem roku se v anketě Žebřík stal Marek Ztracený. Filmem roku je Dukla 61

Cenu Zpěvák roku získal Marek Ztracený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cenu Zpěvák roku získal Marek Ztracený. | foto: ČTK

PLZEŇ Zpěvákem roku se v anketě Žebřík stal Marek Ztracený. Filmem roku je Dukla 61, dvoudílný televizní film režiséra Davida Ondříčka o neštěstí v dole Dukla v Havířově v červenci 1961.

V kategorii Album roku zvítězil Tomáš Klus s nahrávkou Spolu. Za největší ‚průser‘ fanoušci označili televizního moderátora a podnikatele Jaromíra Soukupa. Za další ‚průsery‘ považovali prezidenta Miloše Zemana a smrt rockového zpěváka Vládi Šafránka. Vyhlášení se koná v zaplněném plzeňském areálu DEPO2015.

„Ocenění si právem odnesli nejvýraznější interpreti a kapely minulého roku - hlavně za povedená alba, ale také díky přesvědčivým koncertním výkonům. Hlasování hudebních fanoušků můžeme s potěšením označit za zasvěcené a vkusné,“ uvedl k letošnímu ročníku cen Žebřík jejich ředitel Jarda Hudec.

Speciální cenu magazínu iREPORT převezme Vladimír Mišík. Mezi koncertními účinkujícími byli Gaia Mesiah a Tomáš Klus. Při šestihodinové show moderované Jakubem Kohákem a Ivou Pazderkovou bude rozdáno celkem 28 sošek z dílny sochaře Václava Česáka. 

O vítězích 27. ročníku hudební ankety Žebřík hlasováním rozhodla veřejnost. Nominace jsou v devíti kategoriích. Hlasování se zúčastnilo zhruba 10.000 fanoušků. Hodinový záznam z finálového večera odvysílá 12. dubna ČT Art.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz