28. března 2012 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

ZŠ Kunratice slavila Měsíc knihy se Čtením pomáhá

ZŠ Kunratice slavila Měsíc knihy se Čtením pomáhá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ZŠ Kunratice slavila Měsíc knihy se Čtením pomáhá. | foto: www.ctenipomaha.cz

Jak oslavit Měsíc knihy? Dobrou inspiraci ukázala Základní škola Kunratice. Za pomoci známých osobností zpříjemnila svým žákům jedno březnové odpoledne.

Děti navštívila patronka projektu Čtení pomáhá, spisovatelka Alena Ježková, dále herec a moderátor Martin Preiss, který dětem četl z knihy Fimfárum Jana Wericha, jež je do Čtení pomáhá také zapojena, a v neposlední řadě děti pobavil sedmnáctiletý herec Ondřej Havel. Do akce se ale zapojili také žáci samotní, a to přednesem básní a čtením úryvků ze svých oblíbených knih. Inspirujte se měsícem čtení a zapojte sebe nebo své děti do Čtení pomáhá. Jde o projekt fungující od jara 2011, který je určen žákům základních a středních škol. Aktivní formou spojuje čtenářství a pomoc druhým - přečtením knihy získá mladý čtenář kredit 50 korun, který věnuje na jeden z vybraných dobročinných projektů. Děti takto pomohly již například dětem v Africe, českým dětem ze sociálně slabších rodin či seniorům či zvířatům v nouzi.

Více informací na www.ctenipomaha.cz

aka