10. listopadu 2017 11:23 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Zveřejním jména pedofilů v Hollywoodu.‘ Charlie Sheen měl mít sex s 13letým kolegou

Herec Charlie Sheen, který se proslavil seriálem Dva a půl chlapa nebo filmem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Charlie Sheen, který se proslavil seriálem Dva a půl chlapa nebo filmem... | foto: Reuters

LOS ANGELES / PRAHA Charlie Sheen měl mít před třiceti lety vynucený pohlavní styk s tehdy třináctiletým hereckým kolegou, dnes už zesnulým Coreym Haimem. Deníku National Enquirer to sdělil Haimův kamarád, bývalý herec Dominic Braschia. Sheen nařčení popřel. Další z Haimových kamarádů, herec Corey Feldman, podobnou událost zmiňuje už ve svých pamětech z roku 2010. Ten navíc koncem října slíbil, že zveřejní jména všech pedofilů v Hollywoodu.

Bývalý herec Dominic Braschia sdělil deníku National Enquirer, že se mu jeho přítel, herec Corey Haim svěřil se svým tajemstvím. Během natáčení snímku Lucas v roce 1986 ho měl jeho kolega, herec Charlie Sheen, donutit k pohlavnímu styku. V tu dobu bylo Haimovi třináct let a Sheenovi devatenáct.

Charlie Sheen, hvězda Žhavých výstřelů a seriálu Dva a půl chlapa, jakékoliv nařčení rázně popřel.

Corey Haim zemřel v roce 2010 na předávkování. Corey Feldman, Haimův přítel a herecký kolega, ve středu oznámil, že se spolu s Haimem stali jako mladí herci obětí pedofilního spolku, který v Hollywoodu už několik desítek let řádí. Zároveň s tím založil crowdfundingovou kampaň na 10 milionů dolarů s účelem natočit za vybrané peníze film o zneužívání dětí.

Televize NBC Today přinesla s Coreym Feldmanem rozhovor. V něm říká, že nikoho nejmenoval kvůli obavám o vlastní bezpečí. „Potřebuji tým právníků a někoho, kdo by mě ochránil. Pak slibuji, že zveřejním jména všech, o kterých vím, že se na tom podíleli. Nikdo to nezastaví.“

Judy Haimová, matka Coreyho Haima, nařkla Feldmana z toho, že je podvodník a svým obviněním chce jen získat peníze.

Feldman v roce 2010 vydal svoji autobiografii Coreyography. Už v ní vzpomíná, že je spolu s Haimem nutil při natáčení Lucase k pohlavnímu styku starší herecký kolega. Haimovi měl říct: „V naší branži je normální, že mladší herci spí se staršími kolegy. Všichni to dělají.“ Ani zde ovšem nezmiňuje konkrétní jméno.

Losangeleská policie sdělila webu The Hollywood Reporter, že začíná Feldmanova vodítka prověřovat.

Najdete na Lidovky.cz