21. ledna 2009 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Redakce

Kupte si dnes nový Pátek Lidových novin

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nový magazín Pátek LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový magazín Pátek LN | foto: Lidovky.cz

Magazín Pátek, který je součástí pátečního vydání Lidových novin, bude od 30. ledna vycházet v nové podobě. Jiný design, nové rubriky nebo inteligentní TV program, to vše čeká na čtenáře Lidových novin.

Na co se můžete těšit?
Hana Michopulu, autorka naší nové rubriky Dobrá chuť, ukazuje, že kvalitní gastronomie není jen pro snoby, že jídlo souvisí s ročním obdobím, s naší náladou, stylem, a že naše kuchyně by měla být i naší lékárnou. Rubrika je to navíc multimediální, na webu Lidovky.cz můžete každý pátek sledovat Hančin klip s praktickými radami.

V další nové rubrice Detail upřeme pozornost vždy na jednu malou věc, která ale může říct leccos zajímavého o velkých událostech kolem nás. Co to nosí premiér na ruce za kroužek? A co s tím má společného Jiří Paroubek?

V rubrice První dojem si pak prohlédnete, jak se oblékají nikoli modelky, ale obyčejní smrtelníci. Díl první: Kterak peruánské čepice ovládly lednové ulice.

Pátek se dneškem mění. „Změna“ je také slovo, s nímž Barack Obama vyhrál volby. Reportáž z největšího mejdanu v americké historii napsal dopisovatel LN v USA Eduard Freisler a nafotila naše washingtonská spolupracovnice Veronika Lukášová, která pracuje také pro New York Times či Washington Post Magazine.

Oblíbené rubriky, jako jsou třeba rozhovory Aleny Plavcové, samozřejmě zůstávají. Dnes hovoří se sympatickým párem Marta Kubišová–Milan Hein. Nejenže byli srdeční a upřímní při rozhovoru, ale i po něm.
 
Snažili jsme se zlepšit i televizní program. Přidali jsme pár nových televizních stranic a také divácké hodnocení filmů.
 
Pátek rovněž dostal nový kabát. Autorka grafické podoby Pátku, švýcarská designérka Katja Hösli, která má na svědomí tvář několika evropských magazínů, připravila řadu vylepšení.
 
Doufáme, že se vám změna bude líbit.

Nenechte si ujít:

Rozhovory Aleny Plavcové
S lidmi, kteří mají co říct. S lidmi, o kterých chcete vědět víc.
 
Dobrá chuť Hany Michopulu
Kulinářský sloupek spojený s videem. Multimediální seriál pro všechny, kterým není jedno co jedí

Svět na dlani
Reportáže špičkových fotografů ze všech koutů republiky a ze všech kontinentů světa

Pro lepší život
Velké články o zdraví, vztazích, kariéře a volném čase

Inteligentní TV program
Programy nových stanic. Přehlednější grafika, upoutávky na kvalitní pořady. Plus!!! Hodnocení diváků u pořadů. Každý den zvláštní tip pro divácky nejoblíbenější pořad.

Nový magazín Pátek LN

Jan Mülller, vedoucí redaktor Pátku
Najdete na Lidovky.cz