20. dubna 2011 17:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli Johnově štíhlému úřadu už vystěhovali celé patro

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Radek John | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek John | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Vicepremiér Radek John (VV) bude s korupcí bojovat z vládní budovy ve Vladislavově ulici v centru Prahy.

O Johnově novém úřadu se toho zatím moc neví. Bude prý "štíhlý" a jeho cílem je "naplňování protikorupční strategie". Další "technikálie" se John teprve chystá předložit vládě.

Pro začátek je známé alespoň místo, odkud bude John úřadovat. Usadí se ve Vladislavově ulici v samém centru Prahy nedaleko Václavského náměstí. "Tady celé patro vystěhovávají a pan John se sem v podstatě stěhuje," řekl jeden ze zaměstnanců úřadu serveru Týden.cz, který o Johnově budoucím sídle informoval.

Přehledná infografika

"Ještě o tom není úplně rozhodnuto, ale mělo by to tak být," potvrdil informaci serveru Lidovky.cz mluvčí vlády Jan Osúch. "Je to legitimní druhá vládní budova," dodal mluvčí.

Nedobrovolné stěhování
Kdo na úkor nové vládní rady pro boj s korupcí přijde o pracovní prostory, je ale tajemství. "Přiznám se, že nevím," uvedl Osúch a tajnosti dělají i sami lidé, kteří v budově pracují.

K tématu:

Vědí sice přesně, které vládní pobočky v budově sídlí, ale kdo z nich se musí stěhovat, neprozradí. Smůlu má buď Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky nebo Rada vlády pro záležitosti romské menšiny či Rada pro národnostní menšiny a nebo Rada vlády pro lidská práva. V přízemí funguje ještě informační centrum vlády s knihovnou.


Zvětšit mapu

"Nevíme, co se bude dít dál. Přišlo nám, že se máme vystěhovat dneska, že nám odpojí telefony. Asi si zítra budeme muset hledat nové kanceláře," popsal zmatek kolem stěserveru Týden.cz jeden z úředníků.

Kolik lidí se v kancelářích zabydlí, stále není jasné. "Pan vicepremiér by teď měl představit koncepci, kterou bude schvalovat vláda. V ní teprve navrhne, s jakým počtem lidí by chtěl pracovat," řekl Osúch.

Rada vlády pro boj s korupcí je novým úřadem, který koaliční špičky přidělily Johnovi v rámci kompromisního řešení vládní krize. Johnův původní úřad - ministerstvo vnitra - povede nestraník Jan Kubice.

spaŠárka Pálková
  • 13Diskuse