Lakers jsou krůček od zisku titulu

ČTVRTÉ FINÁLE NBA

ORLANDO Finálová série NBA se už podruhé rozhodovala až v prodloužení a i tentokrát zvládli dramatickou koncovku lépe basketbalisté Los Angeles Lakers. Čtvrteční čtvrtý zápas v Orlandu vyhráli 99:91, v sérii vedou 3:1 a v neděli v noci už mohou slavit svůj 15. triumf.

Hrát se ale bude znovu v Orlandu. Čtvrtý zápas se přitom pro Lakers nevyvíjel dobře. V polovině prohrávali o dvanáct bodů a úspěšnost střelby z pole měli jen 33 procent. Porážku odvrátil necelých pět sekund před koncem Derek Fisher, když tříbodovým košem srovnal na 87:87.

V prodloužení pak další střelou z dálky strhl vedení na stranu Lakers. „Nejdřív jsem sice chtěl zkontroloval situaci, ale když mi dali tolik prostoru, tak jsem rovnou vystřelil,“ řekl Fisher.

„Trojky se mi při zápase moc nedařily, ale tentokrát jsem si věřil. Je dobře, že jsem týmu mohl pomoci,“ dodal.