Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Nadějný lék na covid už dávno existuje. Isoprinosine přemáhá vir posílením imunity, vláda na něj chystá studii

Pro účinný lék na covid hledíme většinou s nadějí do budoucna, přitom možná už dávno existuje. Řeč je o isoprinosinu, padesát let starém léku. Jeho účinky výrazně podporují imunitní reakci organismu, jenž se tak dokáže mnohem lépe s koronavirem vypořádat. První výsledky vyprodukuje už za 90 minut.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Problém je v tom, že některé studie tvrdí, že právě imunita může být ve vztahu ke covid-19 zhoubná. Každopádně během půlroku nejsou studie ve světě jednoznačné, zčásti jsou rozporuplné.

0 0
možnosti

Imunita ve "zhoubná" ve vztahu ke každé infekční nemoci, a i u neinfekčních. Tělo s dobrou imunitou se ubrání.

0 0
možnosti

Pokud se podíváte zpět, tak proticovid účinky byly popisovány u několika desítek používaných léčiv a o většině není ani vidu, ani slechu. Ono je to podobné i s inoprinosinem, který je imunostimulant. A protože covid je mrcha, tak na začátku infekce je záhodné imunitu zvýšit, při pokračující infekci pak snížit, aby nedošlo k tzv. citokinové bouři. Proto jsou vědci k využití imunity poněkud zdrženliví. Tedy s vyjímkou několika propagátorů jako je prof. Beran.

Poklud vím, tak klinické zkoušky isoprinosinu (a levamizolu) proti covidu byly ohlášeny už v květnu universitou v Káhiře. Výsledky měly být 20. října, není ale zřejmé, zda studie vůbec začala. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT04383717

0 0
možnosti

Prof. Beran prostě propaguje něco, na co nemá čísla, a tak to za tepla našpitá Agroferitu do ucha. Skvělá propagace preparátu. Jestlipak za to má provizi, jak v kraji bývá zvykem ?

0 0
možnosti

6 davek Remdesivir stoji na 70.000 kc. Isoprinosin 20 tabletek stoji 260 kc. Dle informaci z Internetu. To bude tezky boj. Tady jsou ohrozeny velky prachy.

0 0
možnosti

Auto je od 250 tis a autobus stojí 7M. Obojí to má kola, obojí to vozí lidi, obojí to dělá vrr vrr, ale je to každé na něco jiného. Tak je to asi s tím Remdesivirem, který napadá přímo virus a preparátem podporujícím imunitu. Slovo konkurence bych tedy nepoužíval.

0 0
možnosti

O26t17t78o 67M20a35y79e14r

7. 9. 2020 13:18

Typický je již rozpor, který je hned v titulu toho článku. Pokud někdo na něco teprve chystá studii, nemá lék, ale jen (třeba odůvodněnou) naději že ho (na základě výsledků té studie) kít bude. Samozřejmě vyloučit účinnost toho prastarého preparátu nelze, ale zrovna stejně tak pravděpodobné je, že se jednat o přání otce myšlenky. Oblíbená teorie zní, že za vším je jakési spiknutí farmaceutických firem, které nepřejí starým osvědčeným lékům, aby mohli prodávat své nové a drahé. Ono ale 500 korun za preparát, jehož účinnost nikdo neprokázal není zrovna málo.

0 0
možnosti

Účinnost je prokázána. Ale před nakažením nebo krátce po nákaze. Není to o léčbě těžkých případů.

Akorát je otázka, kdy byste ho měl začít brát.

Jinak to staré antimalarikum bylo pro koronáč zakázáno poté, co se prokázala jeho rizikovost. ... také ale naděje byla a byla to skoro hotová věc,

0 0
možnosti

" Účinný lék už dávno existuje." Chápejte, že tohle se lampasáčkovi a jeho partě vůbec nehodí do krámu, z toho jim žádný profit nekyne. Na rozdíl od vakcíny, kterou se do nás chystají napumpovat.

0 0
možnosti

Myslíte, že byste mohl nejdříve přemýšlet a pak psát ? Kdybyste o tom něco věděl, tak byste také věděl, že není vůbec jisté, jak moc tento lék je reálně schopen pomoci. Navíc má spíš význam jako prevence (dar z nebes pro výrobce), a ne když už jste na JIP. Koronáč není vražedná infekce v absolutním slova smyslu. Je vražedná v tom, že vyřadí zdravotnictví a pak umírají lidé bez pomoci. Na pochopení je to trochu složitější, takže to nepasuje do jednoduchých schémat.

0 0
možnosti
Foto

farmaceutický společnosti stejně už vydělali do konce roku ten vir asi zmizí. WHO není nezávislé organizace, ale zkorumpovaná která má hlad po dolarech.

Nakonec ten Covid 19 není tak nebezpečnej a ikdyž jste negativní jde te na 14 dní do karantény, a politik si tam jde na týden.

0 0
možnosti

Nebezpeční jsou hlavně chytráci Vašeho typu, kteří bez znalostí dělají závěry. Je dost pravděpodobné, že jsou i nebezpečnější koronáče.

0 0
možnosti

Zákulisní boj o vyřezní plaquenilu ze hry ve Francii pokračuje, aniž to stojí novinářům za pozornost.

0 0
možnosti

Jeho nemocnicí v době pandemie prošlo 4000 pacientů s covidem, smrtnost v Marseilli byla 5x nižší než v Paříži a okolí. Přesto se ve Francii rozpoutal mediální lynch proti prof. Raoultovi ve snaze ho profesně zlikvidovat. Francouzská vláda vyhláškou prohlásila plaquenil za jedovatou látku už 13. ledna 2020, tedy na počátku pandemie, a dokonce ho zakázala předepisovat ambulatním praktikům. Plaquenil je lék starý 70 let, je při správném dávkování na rozdíl od remdesiviru prakticky bez vedlejších účinků. Je to po aspirinu nejpředepisovanější lék na světě. Užívaly ho užívají bez problému miliony pacientů, včetně Trumpa. Plaquenil berou také preventivně zdravotníci v první linii. Covid v počáteční fázi se léčí úspěšně hydroxychlorochinem v mnoha zemích světa, stačí se porozhlédnout a srovnat si čísla vyspělé západní civilizace s čísly méně rozvinutých zemí (v Africe se používá velmi účinná rostlina artemisia annua). !!

0 0
možnosti

Ano, lék xistuje. Jmenuje se Hydroxychlorochin (plaquenil). Musí podat nemocnému na počátku choroby na rozdíl od remdesiviru). Do 5-6 dnů zlikviduje v organismu virovou nálož. Všechny prováděné studie , které chtěly vyřadit plaquenil ze hry (obzvláště se v tomto smyslu znemožnil prestižní časopis The Lancet, který se nakonec za svou studii omluvil a 3 z podepsaných autorů se od ní distancovali) postupovaly tak, že podávaly plaquenil ve vyšších než předepsaných dávkách pacientům ve vážném stavu, kdy lék už nezabírá. Je zřejmé, že taková medikace nemohla mít pozitivní výsledek a pacienty poškodila. V tomto smyslu se odehrála velmi odporná hra ve Francii, kde v Marseilli léčí nemocné „nezákonně“ plaquenilem (1 balení za 157,- Kč bez receptu před stažením z lékáren) prof. Didier Raoult (zakladatel fakultní nemocnice a výzkumného centra infekčních chorob, patří ke světové epidemiologické špičce, nejvíce citovaný francouzský vědec v odborných časopisech). Jeho formule je : otestovat pacien

0 0
možnosti

O42t67t22o 30M62a68y74e82r

7. 9. 2020 13:22

.. mohl bych se pro své poučení zeptat, jakýmže mechanismem chlorochin "likviduje virovou nálož" ?

0 0
možnosti

Strašná choroba, ten koronavirus. Horší než Miroslav Kalousek. Sice naprostá většina "nakažených" o ničem neví a žádné příznaky nemá a mít nebude, ale tahle panoptikální fraška neskončí, dokud nás jistý lampasáček neopíchá podezřelou vakcínou a nenamaže si kapsu na provizi. Do té doby ty jejich semafory, náhubky a další kraviny neskončí.

0 0
možnosti

J64i41ř74í 37J82i44r86k23a

7. 9. 2020 10:15

V okamžiku objevení se koronaviru v Česku přestal prof. Prymula propagovat očkování proti chřipce, což byla několik předchozích let je ho hlavní (a možná i jediná) činnost a předmět podnikání jeho dcery a chytil nový svěží vítr.

Mimochodem, od 1. do 12. týdne letošního roku zemřelo na chřipku v Česku 321 osob, od 12. týdne, kdy byla vyhlášena karanténa až doteď už nikdo.

0 0
možnosti