10. prosince 2008 12:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lékaři potvrdili trest za vraždu milenky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse

PRAHA Lékař Vladimír Mikuš půjde za vraždu své milenky Marcely Sekáčové definitivně na 14 let do vězení s ostrahou. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který tak potvrdil zářijový rozsudek prvoinstanční soudu. Muž od začátku svou vinu popírá, a proto podá podle svého obhájce dovolání k Nejvyššímu soudu.

Obviněný Mikuš se dnes snažil v závěrečné řeči svést vinu na manžela oběti, kterému bude muset podle rozsudku zaplatit odškodné 240.000 korun. Podle jeho slov on jediný měl důvod k tomuto činu. "Já mám svědomí čisté, Marcelu Sekáčovou jsem nezabil," řekl lékař na závěr na svou obhajobu.

Soudce dnes nevyhověl ani odvolání státního zástupce, který pro Mikuše požadoval 20 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce vysoký trest odůvodnil tím, že se jednalo o zvlášť trýznivý čin. Sekáčová umírala pět až osm minut. "Nebylo prokázáno, že by obviněný úmyslně protahoval její (Sekáčové) utrpení," zdůvodnil své rozhodnutí soudce.

Motivem Mikušova činu byla podle rozsudku žárlivost. "Měl motiv, aby obžalovanou usmrtil, a tím motivem byla žárlivost," dodal soudce. Sekáčová chtěla vztah ukončit a Mikušovi se rozpadlo mezitím manželství. Mikuše poslal soud v této kauze už jednou nepravomocně na šest let do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti, protože tělo ženy se do té doby nepodařilo objevit. Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ale v červnu rozsudek zrušil a vrátil případ k novému projednání. Tělo Sekáčové totiž
několik dní před zahájením odvolacího jednání našli rybáři v Orlické přehradě.

Mikuš podle obžaloby svou bývalou milenku vylákal v únoru loňského roku na schůzku a poté ji odvezl na blíže neurčené místo, kde po ní vystřelil z plynové pistole, aby snížil její schopnost se bránit. Svázal jí ruce a nohy drátem, přelepil ústa a nos lepicí páskou a přetáhl jí přes hlavu igelitový pytel. Když se Sekáčová udusila, muž ji podle obžaloby zabalil do několika dalších pytlů a vložil do předem připravené plastové bedny, do níž vyvrtal otvory a zatížil ji kameny. Bedna se o více než rok později objevila na hladině.

Lidovky.cz
  • 7Diskuse