Liberec přišel v závěru o všechny body

Fotbalisté Liberce se mohli bodově dotáhnout na druhou Spartu. To by ale museli porazit Olomouc. Na severu Čech včera dopadlo utkání přesně opačně.

Hanáci v něm zvítězili 1:0.

LIBEREC Celý zápas pasivnější Olomouc pod Ještědem zachránil střídající záložník Tomáš Janotka, který v první minutě nastaveného času prvním kontaktem s míčem svému týmu zajistil tříbodový zisk. Olomouc vyhrála v Liberci vůbec poprvé v historii české ligy.

Liberec si tak nespravil chuť po středečním vyřazení z domácího poháru. Ze třetího místa jej může sesadit Boleslav, když bude v dnešní dohrávce bodovat na půdě Slavie. Olomouc naopak výrazně zvýšila naděje na účast v pohárech, na čtvrtou Boleslav nyní ztrácí jediný bod.

Defenzivní taktika Hanáků spíše naznačovala, že pro hosty bude hlavním cílem v Liberci neinkasovat. Liberec se zase celý zápas tlačil před olomouckou branku, ale snaha se spíš měnila v křeč. Liberecký bek Vulin se dvakrát ocitl v nadějné pozici, ovšem neuspěl jako na druhé straně olomoucký režisér Melinho, který brankáře Zlámala vystrašil ranou zpoza pokutového území.

Matný zápas dostal spád až po pauze, hlavně zásluhou libereckých fotbalistů. Nejlepší střelec ligy Kerič však neuspěl se svojí tečí nepovedené střely Gecova, Dort pak po Nezmarově sklepnutí z několika kroků vysoko přestřelil a v další čisté šanci hlavičkoval stoper Košťál do břevna po Frejlachově centru.

V nastavení domácí strnuli v němém šoku: olomoucký záložník Janotka pár sekund poté, co vběhl na hřiště, na levé straně vystřelil a s pomocí teče jednoho z domácích zadáků dostal míč za Zlámalova záda.

Slovan Liberec 0 Sigma Olomouc 1 Branka: 90.+1 Janotka. Rozhodčí: Adam - Drastik, Novák. ŽK: Toleski, Hudec, Ordoš, Janotka. Diváci: 3583. Poločas: 0:0. Liberec: Zlámal - Janů, Holeňák, Košťál, Vulin - Dort, Frejlach (72. Smetana), Gecov, Liška (64. Blažek) - Nezmar, Kerič. Olomouc: Drobisz - Rossi, Škerle, Hudec, Heidenreich - Kobylík (74. Nuc), Melinho (90. Janotka), Kaščák, Hořava -Hubník, Toleski (60. Ordoš). HODNOCENÍ LN **